Slovenská ekonomika si v tomto aj nasledujúcom roku udrží vysoké tempo rastu, prognózuje Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Grécka ekonomika sa podľa Organizácie krajín pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) dostáva do fázy rastu.
Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj navrhuje zníženie rýchlosti v mestskej doprave na 30 km/h! A chce tiež viac úsekových meraní. Podľa nej rýchlosť zabíja. Argumenty sú však postavené na vode.
Svetová ekonomika by mala tento rok zaznamenať najvýraznejší rast za posledných sedem rokov.
Priemerná miera nezamestnanosti v rámci krajín OECD sa v novembri medzimesačne nezmenila a zostala na úrovni 5,6 percenta.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Podľa pravidelnej prognózy Organizácie pre hospodársku spoluprácu by sa mal v tomto roku zachovať trend zvyšovania zamestnanosti.
Testovanie PIRLS 2016 potvrdilo, že medzi výkonmi žiakov a sociálno-ekonomickým kapitálom jeho rodiny existuje silná spojitosť.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: OECD uvádza, že v zdraví pretrvávajú veľké nerovnosti medzi členskými štátmi, ako aj vnútri nich.
Svetová ekonomika dosahuje solídny rast, no stále sa nedostala na úrovne pred finančnou krízou. Podľa OECD by sa globálna ekonomika mala tento rok posilniť.
Priemerný výkon slovenských žiakov v tímovom riešení problémov bol 463 bodov, čo je pod priemerom krajín OECD.
Slabé investície do vzdelávania, nízke platy učiteľov, ale aj ich vysoký priemerný vek. Problémy slovenského školstva potvrdila nová publikácia Education at a Glance 2017.
Slováci málo recyklujú a takmer dve tretiny komunálneho odpadu končia na skládkach. Jedným z kľúčových opatrení má byť zvýšenie poplatkov.
ĽUBOŠ PAVELKA: Podľa štúdie OECD Slovensko a Česko patria medzi krajiny najviac ohrozené stratou pracovných miest.
ĽUBOŠ PAVELKA: Betlehemská kaplnka v Prahe sa prvého septembra stala miestom emotívneho stretnutia stoviek nespokojných učiteľov.
Krajiny OECD a v rámci nich štáty eurozóny sa nemusia obávať o stabilitu rastu v najbližšom období.
Len v troch priemyselne rozvinutých štátoch sveta si väčšina pracujúcich ľudí môže za svoju mzdu nakúpiť menej ako Slováci.
ĽUBOŠ PAVELKA: Mantrou niektorých ekonómov je tvrdenie, že Slovensko kvôli vysokému daňovo-odvodovému zaťaženiu patrí medzi krajiny so zlým podnikateľským prostredím.
Slovenská protikorupčná legislatíva podľa hodnotenia organizácie OECD nie je zlá, majú však pre Slovensko aj zlepšujúce odporúčania.
Slovensko pokračuje v silnom raste, ale stále má veľa dlhodobo nezamestnaných, študentov s horšími výsledkami a sociálne vylúčených Rómov, konštatuje OECD.