Na ktoré onkoochorenia najviac zomierajú Slováci?
Veľa ľudí má excelentné vízie, ale nevedia ich naplniť, lebo nemajú dobre rozdané karty.
Britskí lekári cez víkend na odbornej konferencii predstavili inovatívnu liečbu leukémie, ktorú považujú za revolučný pokrok v medicíne.
Šesťdesiatničke Erike už po štvrtýkrát neschválili liečbu inovatívnymi ciklibmi.
Každodenná realita onkopacientov na Slovensku zostáva naďalej veľmi vážna.
Združenie Liga proti rakovine aj tento rok prostredníctvom projektu Vystrihaj sa Slovensko mobilizuje k podpore pacientov s rakovinou.
Britskí vedci analyzovali kompletnú genetickú výbavu nádorov viac ako 12 000 pacientov.
Prednostka Kliniky detskej hematológie a onkológie v Bratislave Alexandra Kolenová pripomína, že detský organizmus má oveľa väčšiu schopnosť regenerácie.
Odborníci zmrazili časť bolestivého kožného nádoru na chrbte pacienta. O niekoľko mesiacov boli metastázy preč!
Ako pôsobí pandémia na onkologických pacientov, o nových spôsob liečby i výskume sme hovorili s primárom oddelenia ambulantnej chemoterapie Patrikom Palackom.
Len v rámci Slovenska pribúda každoročne vyše 30-tisíc ľudí s rakovinou. Podľa WHO v Európe pribudne každý rok 3,7 milióna nových prípadov a 1,9 miliónov úmrtí v dôsledku rakoviny. 4. február je Svetovým dňom boja proti rakovine.
V rozvinutých krajinách sa úspešne vylieči viac ako 80 % detí s rakovinou.
November je Mesiacom povedomia o rakovine pľúc. Ochorenie, ktoré si na Slovensku každoročne vyžiada viac ako 2-tisíc ľudských životov, má úzky súvis s fajčením. Napriek tomu sa sporadicky vyskytuje aj u nefajčiarov.
Andrea Coddington vydáva jubilejný, desiaty, román s názvom Prečo ja?. Čo má spoločné s hlavnou hrdinkou Sašou, ktorá je v manželstve nešťastná a ocitne sa na onkológii?
Vo Fakultnej nemocnici v Nitre otvorili pacientsku poradňu, ktorej úlohou je poskytovať poradenstvo súčasným onkologickým pacientom a ich príbuzným.
Zdravotné poisťovne začínajú preplácať inovatívnu rádionuklidovú liečbu rakoviny v Nitre. Ide o jednu z najnákladnejších a najmodernejších metód.
BRANISLAV POTANČOK: Operačná liečba nádorov je všade finančne veľmi náročná, v súkromných zariadeniach mimoriadne. Preto sa radšej držme pri zemi a stanovme si reálne ciele.
Na infolinku občianskeho združenia NIE RAKOVINE pribúdajú hlásenia o zanedbávaní potrieb a zdravotnej starostlivosti u onkopacientov.
Novú diagnostickú metódu pre rozpoznanie a sledovanie vývoja kolorektárlneho karcinómu, teda nádoru hrubého čreva a konečníka, vytvorili brnianski vedci.
Každý rok na Slovensku pribudne viac ako 30 000 nových prípadov onkologických ochorení.