Prírodné katastrofy majú tendenciu spájať. Inak agresívne opice na ostrove Santiago pri Portoriku vychádzali po hurikáne medzi sebou lepšie.
21-ročná žena, ktorá má na TikTok-u 6,9 milióna sledovateľov, si počas dovolenky na ostrove Phuket zaumienila, že by si chcela pohladiť opičku.
Mnohé opice zdatne manipulujú s kameňmi, ktoré používajú na vykopávanie korienkov, prerezávanie rastlín a rozbíjanie rôznych pochúťok, vrátane ovocia a orechov.
Primáty v zoologických záhradách a safari parkoch trávili počas prvého lockdownu viac času osamote a prijímali menej potravy.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyzvala, aby ľudia neútočili na zvieratá kvôli opičím kiahňam.
Opice v západojaponskom meste Jamaguči napadli a zranili už takmer 50 ľudí.
Opice bolestivo poškriabali alebo pohrýzli nielen deti, ale aj dospelých.
Predátory začali nakoniec napádať aj malé deti. Toto už naozaj vyvolalo medzi dedinčanmi paniku a nikto nateraz nevie, ako a kedy sa tento boj skončí...
V maximálnom utajení, utopený v bujnej vegetácii a za prítomnosti čo najmenej ľudí, funguje na severe Juhoafrickej republiky sirotinec.
Išiel som okolo skupiny opíc, keď na mňa znenazdajky zaútočil dominantný samec a tri ďalšie opice sa pripojili.
Zabarikádovaní susedia, potýčky medzi súperiacimi tlupami, pre ľudí zakázané územie - v thajskom Lopburi sa tisíce makakov na slobode vymkli kontrole, píše AFP.
Počet mačiakov na tomto ostrove v posledných rokoch vzrástol odhadom na 60 000, čo je takmer dvojnásobok počtu tamojších obyvateľov.
Vyplýva to z novoobjavených nahrávok, ktoré zverejnil americký magazín The Atlantic.
Čínski vedci upravili embryá jedenástich pokusných opíc, ktorým implantovali gén považovaný za dôležitý pre vývoj ľudského mozgu.
Dve identické mláďatá makaka dlhochvostého sa stali prvými primátmi naklonovanými metódou prenosu jadra somatickej bunky.
"Keď nič neurobíme, potom tento druh opice do desiatich rokov vyhynie," varuje plagát umiestnený na skle starého terénneho automobilu.
Maličký orangutan si nevšíma svojich hlučných kolegov v škole v džungli na ostrove Borneo a balansuje na jednej ruke s nohami vo vzduchu.
Vedcom v Spojených štátoch sa s pomocou experimentálneho lieku podarilo uzdraviť opice nakazené rovnakým kmeňom vírusu ebola.,
Štúdia ukázala, že v mozgu opíc sú neuróny, ktoré "predvídajú" budúcnosť. Vedci dúfajú, že ich výskum môže nájsť nové cesty, ako liečiť napríklad autizmus.
Opice žijúci v blízkosti poškodenej japonskej jadrovej elektrárne Fukušima majú zmenenú krv.