Znečistenie vzduchu v Európe ročne spôsobí predčasné úmrtie najmenej 1200 detí a dospievajúcich, hoci sa situácia zlepšuje.
Smog v zime býva výraznejší najmä preto, že ide o vykurovaciu sezónu so zvýšeným prísunom emisií z vykurovania do ovzdušia.
Vedci tvrdia, že sa im podarilo odhaliť, ako znečistené ovzdušie vedie k vzniku rakoviny. To je objav, ktorý úplne mení ľudské chápanie toho, ako nádory vznikajú.
Slovensko patrí spolu s Poľskom, Českom a Maďarskom ku krajinám s najviac znečisteným ovzduším v Európskej únii.
V roku 2021 nesplnila ani jedna krajina podmienky pre kvalitu ovzdušia stanovené Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).
Dojčatá, ktorých matky boli počas tehotenstva vystavené vyššej hladine ultrajemných častíc (UFP) v ovzduší, sú oveľa náchylnejšie na vznik astmy.
Politici a ochranári urobili v posledných rokoch z naftových áut ekologický postrach.
Zmenia sa poplatky za znečisťovanie ovzdušia, aj nároky na jeho prevádzkovateľov.
V Európskej únii (EÚ) prevláda opačný trend a za rovnaké obdobie klesli hodnoty skleníkových plynov z odpadu o 43 percent.
Vplyv znečisteného ovzdušia má vplyv na zhoršenie genetických vlastností spermií, konkrétne na integritu chromatínu, teda komplexu DNA a niektorých proteínov.
Vedci analyzovali vyše 46-tisíc úmrtí spôsobených novým koronavírusom vo Veľkej Británii.
Na online mape je možné vidieť koncentrácie oxidu dusičitého.
Zlepšenie stavu ohlásil každý štvrtý pacient s astmou.
Prečítajte si rozhovor s ministrom životného prostredia o najväčších enviro hrozbách, ktoré nás čakajú.
Práve to v týchto dňoch totiž zelené ministerstvo ukončuje pripomienkovanie novely Zákona o ochrane ovzdušia.
Pacienti nakazení koronavírusom SARS-CoV-2, ktorí pred pandémioou žili v oblastiach s veľmi znečisteným ovzduším, majú väčšiu pravdepodobnosť úmrtia COVID-19 ako tí, ktorí žijú v čistejšom prostredí.
Izbové rastliny sú v bytoch a kanceláriách nielen na ozdobu, ale sú dôležité aj pre zdravé ovzdušie.
Znečistené ovzdušie si v krajských mestách každoročne vyžiada viac ako štyritisíc predčasných úmrtí.
Vzduch v londýnskom metre je taký znečistený, že hodina strávená v ňom je z hľadiska vystavenia organizmu škodlivým časticiam rovnaká, ako celý deň v londýnskych uliciach.
Bratislavský Integrovaný program na zlepšenie kvality ovzdušia bol vydaný v rozpore s platnou slovenskou i európskou legislatívou, rozhodol o tom Krajský súd v Bratislave.