Britský pacient s oslabeným imunitným systémom mal 505 dní covid-19. Informovala o tom agentúra AP.
Pred dvadsiatimi rokmi, 1. apríla 2002, začal v Holandsku platiť zákon legalizujúci eutanáziu.
Vedci na univerzite v japonskom Tokiu pacientovi s poranenou miechou úspešne transplantovali kmeňové bunky. Ide o prvú klinickú skúšku tohto typu.
Pacient musí ísť za špecialistami, aby sa dostal k liekom. Predpisovanie preťažuje ambulancie všeobecných lekárov, tvrdia poslanci OĽaNO, ktorí to presadili.
Srdce z geneticky modifikovaného prasaťa transplantovali americkí lekári pacientovi, aby mu zachránili život.
U každého druhého pacienta, ktorého hospitalizovali v súvislosti s ochorením COVID-19 v Británii, sa objavili ďalšie komplikácie.
Lekári nemocnice v rakúskom Freistadte omylom amputovali 82 ročnému pacientovi nesprávnu nohu.
Pacienti s covidom, ktorí pred vypuknutím pandémie najmenej dva roky nemali dostatok pohybu, majú vyššie riziko vážneho priebehu ochorenia a dokonca smrti než fajčiari.
Keď pacient užíva lieky, môže byť ťažké určiť, aké množstvo lieku sa v skutočnosti dostáva do krvi.
Moderná medicína je schopná úžasných vecí dokonca aj v prípadoch pacientov v kritickom stave, ale nezmôže nič, ak ľudia nevyhľadajú lekársku pomoc.
Nadmerná záťaž z koronakrízy doľahla na ambulantných lekárov v plnej sile. Bojujú s denným manažmentom pacientov s covidom, chronickými ochoreniami aj bežnou liečbou.
Za akých podmienok je možné pacientovi uznať spätne dočasnú pracovnú neschopnosť?
K príbuzným rezidentov s demenciou by sa podľa britských charitatívnych organizácií malo pristupovať ako ku kľúčovému personálu.
Dve oblasti - umelú inteligenciu a zdravotníctvo prepojila technológia Hilbi, ktorú vytvorili slovenskí vývojári. Vyhodnotí zdravotný stav pacienta a ponúkne riešenie na mieru, aj keby bol tisíce kilometrov od domova.
Zdravotníci zabudli poriadne zavrieť dvere na sanitke. Inak to skončiť ani nemohlo.
Diskriminácia a odsúvanie. Takmer každý tretí pacient sa k svojmu lekárovi dostane menej často ako pred vypuknutím pandémie.
Vedci použili po prvý raz nástroj na úpravu génov DNA v ľudskom tele s cieľom vyliečiť zdedený slepotu.
Keď s nožom zaútočil aj na privolanú nemocničnú ochranku, tá ho postrelila.
Odborníci z Masarykovej univerzity v Brne našli spôsob, ako zistiť viac o stave pacienta z vyšetrení na magnetickej rezonancii.
Tím odborníkov v decembri po prvý raz podal chorému pacientovi bunkovú génovú onkologickú terapiu.