Rastlina, ktorá sa často objavuje na balkónoch ako okrasná kvetina, má aj skvelé liečivé účinky.
Dopoludnia mozog stimulujme, večer vyživujme. Čo tú to nootropiká?
Strašiak v podobe porúch pamäti, dezorientácie a strate dôstojnosti. Demencia je stav, o ktorom nechceme premýšľať. A predsa sa s ňou stretávame pomerne často.
Zabúdate na to, kde ste si položili kľúče či okuliare? Problémy s pamäťou nie sú ihneď dôvodom na paniku.
Pero, papier, slová s chýbajúcimi písmenami a deväťdesiat dní. Vedci sa nechali počuť, že lúštenie krížoviek dokáže pomôcť ľuďom vo vyššom veku zbystriť mozgové funkcie.
S pribúdajúcim vekom starne aj naša myseľ. Staroba sa negatívne podpisuje pod schopnosť sústredenia, učenia a spomaľuje pamäť.
Keď nám to vo vyššom veku horšie myslí, pomôže nenápadná potravina. Odborníci v novom výskume presviedčajú, že funkcie mozgu dokáže zlepšiť pravidelná konzumácia vajíčok.
Terapia vybranými piesňami pomáha starším ľuďom zlepšiť pamäť, navrátiť spomienky a rovnako zvyšuje aj chuť do života.
Čím je človek starší, tým viac berieme ako samozrejmosť, že zabúda čoraz viac. Demencia je však choroba, ktorá k normálnemu starnutiu nepatrí.
Pamäť je niečo, čo berieme ako samozrejmosť, kým prídeme na to, že nám čoraz častejšie chýbajú spomienky a s nimi aj kus života.
Pamäť už nie je to čo bývala. Nielen pribúdajúci vek dáva zabrať nášmu mozgu. Existuje zopár potravín, ktoré sa dokážu nepríjemne podpísať pod jeho fungovanie.
Nábeh na demenciu nie je iba sprievodným javom starnutia. Spomínané problémy dokáže spôsobiť aj konzumácia niektorých druhov potravín. Ktoré k nim patria?
Vedci sa v novej štúdii dušujú, že liek používaný na mužské problémy dokáže znižovať pravdepodobnosť vzniku Alzheimerovej choroby.
Menej zabúdať, ľahšie sa učiť a byť bystrej mysle až do staroby. To by chcel prirodzene každý, no nie každý sa o to pričiní.
Prečo začať navštevovať fitness centrum? Protipandemické opatrenia nás pripravujú o pohyb, ktorý je kľúčom nielen k lepšej postave, ale aj k psychickému zdraviu.
V čom konkrétne nám dokáže pomôcť trochu aktivity na vlastných nohách?
Prinášame zaujímavosti o ľudskom mozgu, ktoré možno ešte nepoznáte. Čo treba urobiť, aby ste sa v pokročilom veku vyhli demencii a problémom s pamäťou?
Lúštenie krížoviek? Budete prekvapení, že pri precvičovaní pamäti u starších ľudí sa nepoužívajú len tieto aktivity. Práve naopak. Kľúčom k lepšej pamäti je pohyb.
Šesťdesiatnici môžu mať niektoré mozgové funkcie na kvalitatívne inej úrovni než mladé generácie ľudí.
V novej štúdii sa vedci snažia preukázať pozitívny vplyv nikotínu na tie oblasti mozgu, vďaka ktorým si upevňujeme spomienky. Nikotín sa ale nachádza v cigaretách a škodí.