Vyprážané rezne, šišky, hranolčeky alebo zemiakové lupienky. Spomínaná kategória jedál môže podľa výskumov zhoršovať pamäť u starších ľudí.
Nová technika by mohla pomôcť obnoviť rovnováhu v mozgu pre ľudí, ktorí trpia post-traumatickou stresovou poruchou.
Rozmarín sa tentoraz stal cieľom výskumu viacerých vedcov, ktorí zhodne tvrdia – táto bylina zlepšuje pamäť.
Ste unavená a prvé, čo vám napadne, je zvaliť sa na gauč a "čumieť" do mobilu? Vyskúšajte niečo užitočnejšie! Tu je pár tipov.
Pravidelné cvičenie a pohyb dokážu spomaliť príznaky degeneratívneho ochorenia mozgu. Odborníci presviedčajú, že postihnutí seniori majú šancu na úspech.
Občasné výpadky pamäti môžu byť spôsobené vyčerpaním. Ak je ale príčinou poškodenie mozgu, teda demencia, bez pomoci druhých sa zabúdajúci nezaobíde.
Šoférovanie, platenie účtov, užívanie liekov sa môžu u starších ľudí komplikovať z dôvodu zhoršenia mentálneho zdravia. Najviac ohrozenou je pamäť. Na čo si dať pozor?
Nemeckí vedci sa nechali počuť, že tanec si dokáže poradiť s prejavmi starnutia mozgu rýchlejšie než je to v prípade bežných športov.
Americkí vedci sa nechali počuť, že gravidné dámy si môžu pochutnávať aj na slanej údenej pochúťke. Toto je dôvod, prečo dokáže slanina prospievať bábätku.
Privoniavanie si k éterickému oleju tejto aromatickej byliny dokáže údajne zlepšiť pamäť staršieho človeka až o 75 %. V čom sa skrýva zázračný účinok rozmarínu?
Americká herečka Anne Hathaway, ktorá čaká druhé dieťa, máva pre tehotenstvo problémy s pamäťou.
Anglický spevák Robbie Williams si nepamätá dátumy narodenia svojich detí.
Seniori z denných centier a stacionárov si nedávno preverili vedomosti v súťaži Privilegia Regalia Fragopoliensia, ktorá sa nedávno uskutočnila v Prešove.
Zapojenie sa do spoločenských aktivít môže u seniorov podľa tohto výskumu zlepšovať pamäť, reč, schopnosť učenia i sústredenia.
Toto je desať jednoduchých trikov, ako stres znížiť na minimum.
Ochrana pamäti, znižovanie tlaku či boj proti rakovine. Toto sú len niektoré z vlastností šťavnatých uhoriek, ktoré dokážu bojovať proti rôznym ochoreniam.
Vedci hľadali súvislosť medzi pohybom a pomalším vývojom ochorení funkcií mozgu. Čím bola telesná námaha u seniorov vyššia, tým menej problémov mali.
Výkonnosť pamäte závisí čiastočne od dobrej kvality spánku. Kto nikdy nezažil prebdenú noc pred skúškami?
Vedci z Columbia University preskúmali proteín, ktorého použitie by mohlo zvrátiť problémy so strácaním pamäti vo vyššom veku.
Spomalené myslenie, zhoršenie pamäti, strata aktivity a únava. Do boja proti týmto sprievodným znakom starnutia sa púšťajú viaceré cudzokrajné rastliny.