Obnova starobylých objektov pripomína beh na dlhé trate. Pamiatkarky ponorené do zápasov o toto dedičstvo sú priam „vytrvalostné bežkyne“.
Projekt mal pôvodne stáť 12,5 milióna eur, nakoniec stál necelých šesť miliónov eur. Kontrolóri vyzdvihli i technické riešenie PAMIS-u.
Prvé a jediné slovenské múzeum vysťahovalectva do Ameriky je súkromné. Jeho zakladateľ Martin Javor zaň získal cenu od pamiatkárov.
Ak chcú developeri na mieste pamätihodnosti stavať, pokojne ju zbúrajú.
Do záverečného kola výberu nového generálneho riaditeľa Pamiatkového úradu môžu postúpiť dvaja kandidáti - Pavol Ižvolt a Radoslav Ragač.
Krajské pamiatkové úrady by mali mať postavenie špecializovaného stavebného úradu pre národné kultúrne pamiatky, stavby v pamiatkovej rezervácii aj tie na území zapísanom do Zoznamu svetového dedičstva.
V storočnej vile na bratislavských Palisádach budú predsa len nájomné byty. Jej rekonštrukciu úrady opäť povolili. Podľa nich staviteľ na začiatku pochybil, keď časť pamiatky zbúral načierno.
Pamiatkari ho nariadili zvesiť, podľa hovorcu BBSK však odstránenie transparentu s nariadením pamiatkarov nesúvisí.
Volajú sa Pamiatkari a film o nich nakrútil známy americký herec, režisér, producent, scenárista a milovník umenia George Clooney.
Americký herec a filmár George Clooney predstavil v utorok v Bielom dome vo Washingtone svoj najnovší film Pamiatkari.
Úvod 64. medzinárodného filmového festivalu v Berlíne sa vydaril – aspoň čo sa týka počtu filmových hviezd, ktoré rozžiarili nebo nad Berlínom.
Nacisti ho ukradli pre siedmimi desaťročiami z národného múzea vo Varšave. Teraz sa obraz maliara Johanna Conrada Seekatza z 18. storočia vráti do poľských rúk.
Jedni ich obviňujú z neodbornosti, druhí z ustupovania developerom, ďalší z toho, že zbytočne šikanujú občanov. Sťažností na pamiatkarov pribúda.
Zbúrať staré priemyselné budovy nie je na Slovensku problém. A to aj vtedy, ak investorom chýba búracie povolenie alebo je časť objektu pamiatkovo chránená.