SILVIA RUPPELDTOVÁ: Múdre rozhodnutia mieria na udržanie sociálnej istoty a okamžitú ekonomickú podporu. O slovenskej vláde to však - neplatí.
Kiná bez divákov, veľké finančné straty, sťažené podmienky pri nakrúcaní, hľadanie nových lokalít či rozmach streamovania. Aj to je dôsledok pandémie koronavírusu.
JOACHIM BECKER: Sebastian Kurz a jeho strana sú pod silným tlakom. Príliš intímne vzťahy s podnikateľmi zlyhali.
Každá ochrana je účinná iba v prípade, že sa používa tak, ako je odporúčané.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Prezident Portugalskej futbalovej asociácie FPF Fernando Gomes sa vyjadril, že „futbal má v kríze pomôcť všetkým Portugalcom“.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Cestovný ruch môže prospievať môže len v celkoch, kde je funkčná lokálna ekonomika a ľudia nie sú nútení svoje regióny opúšťať.
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Víťazná tretina spoločnosti je prekvapená, akú hlbokú nedôveru vyvoláva „vláda spravodlivosti“.
ALENA KREMPASKÁ: Ako jediní na svete sme ľudí donútili k testovaniu iba preto, aby Matovič nevyšiel na posmech.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Nie, Milan Krajniak nemá v úmysle meniť kostoly na morové lazarety, v ktorých sa ako na výjavoch starých majstrov budú od lomených oblúkov odrážať stony zomierajúcich hriešnikov.
Zamestnávať tam chce výlučne muzikantov, ktorí počas koronakrízy prišli o živobytie.
Klub 500 vyzýva vládu, aby zabezpečila účinnejšie prostriedky a opatrenia na boj s pandémiou koronavírusu.
Experiment má zistiť, ako čo najlepšie organizovať kultúrne podujatia v čase pandémie koronavírusu.
IGOR DANIŠ: V počte nových prípadov COVID-19 na 100-tisíc obyvateľov a v počte mŕtvych na jeden milión ľudí patríme medzi najhorších na svete. Prečo?
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Slovenský Plán obnovy s kultúrou vôbec nepočíta- napriek tomu, že ministerka Natália Milanová sľubovala ozdravný „prievan“.
ĽUBOŠ PAVELKA: Doteraz sa predpokladalo, že penzijný vek sa bude zvyšovať každoročne o dva mesiace, čo po novom však už bude menej.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Zdá sa, že aj Covid automat mal, či má slúžiť ako akési Ariadnino klbko, ktoré nám ukáže cestu spletitými chodníčkami labyrintom pandémie, ktorej koniec je stále v nedohľadne.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Máte to na koho zvaliť? Niet čo riešiť... Premiér zabudol na takú „bezvýznamnú“ drobnosť, že na samosprávach nespočívajú kompetencie za verejné zdravie a krízové riadenie.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Keby fúzatý nemecký zurvalec Nietzsche sledoval riešenie pandemickej situácie na Slovensku, asi by ho nápad esemeskovej kontroly lockdownu nezbavil šialenstva.
IGOR DANIŠ: Aj malé podcenenie opatrení v DSS a ZSS môže mať tragické následky. Košický Arcus nie je posledný, kde sa situácia vymkla z rúk.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Lekárov a zdravotníkov je málo a vôbec by nebolo čudné, keby ich po skončení alebo zlepšení pandémie bolo ešte menej.