„Projektový manažér na riešenie Covidu je čistá utópia, lebo vždy tam budú politické dôsledky, ktoré môže a musí riešiť len líder a tým lídrom je Matovič, lebo je predsedom vlády,“ uviedol.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Zdá sa mi, že namiesto aeroplánu by sme dnes nad krajinou opäť radšej videli padať sneh.
Ruský prezident tiež uviedol, že jeho krajina pandémii čelila dobre, možno dokonca lepšie než ostatné štáty.
MARIÁN REPA: Situácia na Slovensku je veľmi vážna. Pozitivita testov sa stále pohybuje okolo 20 %. Nemocnice sú na hrane svojich kapacít. V takejto situácii by mala vláda urýchlene konať.
IGOR DANIŠ: Premiér Igor Matovič nesie veľký podiel viny na tom, že pandemická situácia na Slovensku sa zhoršuje. Vinníkov je však oveľa viac.
EMIL VIŠŇOVSKÝ: Voľby a ich výsledky nepriniesli žiadne uvoľnenie spoločenského napätia, iba ak chvíľkové zajasanie stúpencov víťaznej koalície. Tá ohlásila očistu zhora.
Iba 10 percent ľudí v prieskume priznávalo, že opatrenia dodržiavajú len málo.
ĽUBOMÍR PAJTINKA: Školstvo je v hlbokej kríze – rozpadol sa celý systém vzdelávania, proces je v chaose – niekto sa učí, niekto nie, niekde sa učia také, inde onaké veci, stratila sa nadväznosť učiva.
Čelní európski predstavitelia budú musieť počas týchto Vianoc spraviť kvôli koronavírusovej kríze bezprecedentné a nepopulárne rozhodnutia.
ZUZANA KUSÁ: Dokedy štát zvládne financovať podporné programy, ktoré tlmia rast nezamestnanosti a chránia tých, ktorí mali pred pandémiou prácu, pred brutálnymi zmenami životného štýlu.
ANTON MARCINČIN: Ako minimalizovať hospodárske škody pandémie a vyjsť z nej ako víťaz? Je to ťažká otázka, na ktorú by sme čo najrýchlejšie mali nájsť riešenie.
Zachytiť fotoaparátom okamihy súčasnej doby poznačenej predovšetkým pandémiou nového koronavírusu je cieľom fotografickej súťaže Umenie prežiť, ktorú vyhlásila bratislavská Karlova Ves.
CHEN SHIH-CHUNG: Pandémia COVID-19 potvrdila, že Taiwan je neoddeliteľnou súčasťou globálnej siete verejného zdravia a že taiwanský model môže pomôcť iným krajinám v boji proti pandémii.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Na Slovensku sa za úspech často považuje už len to, že sa o nás zavše niečo napíše v zahraničnej tlači.
EMIL VIŠŇOVSKÝ: Každý používa len taký rozum, aký má. Každý rieši problémy len tak, ako vie. Pokiaľ ide o rozum, sú dve možnosti: buď ho vedie strach, alebo rozum strachu čelí.
Holandský kráľovský pár sa ospravedlnil za cestu do Grécka, kde sa panovnícka rodina v čase pandémie a reštriktívnych opatrení, ktoré platia aj v Holandsku, chystala stráviť dovolenku.
Pôvodne sa mala pomoc s nájmami pre podnikateľov skončiť na konci novembra.
IVAN HOFFMAN: Skutočnosť si predstavujeme ako to, čo existuje objektívne, je jednoznačné, pravdivé. Jej opis býva však subjektívny a médiá ju interpretujú a zaujato selektujú.
Podľa organizácie Freedom House len 20 percent z odhadovaného počtu 3,8 miliardy ľudí, ktorí používajú internet, majú k nemu prístup bez obmedzení.
Nový koronavírus zmenil celý svet. Počet nakazených dramaticky stúpa. O tom, čo pomôže v boji s pandémiou, hovorí špičkový slovenský vedec Peter Celec.