Nová štúdia je najväčšia, aká zatiaľ na túto tému vyšla a jej výsledky sú šokujúce.
Ultraspracované jedlá výrazne zvyšujú riziko úmrtia na Parkinsonovu chorobu, ale tiež znižujú pravdepodobnosť prežitia po mŕtvici či infarkte.
Nadšení školáci nacvičujú divadelnú hru o utrpení ľudí trpiacich Parkinsonovou chorobou. Sú nimi deti z tatranskej obce Šuňava a z jej okolia.
Parkinsonova choroba v mnohých ľuďoch evokuje koniec aktívneho života. Existuje však niekoľko neštandardných aktivít, ktoré vám práveže vedia pomôcť pri liečbe.
Do ambulancie chodia aj ľudia, ktorým sa ochorenie podarilo stabilizovať.
Britským vedcom sa podarilo nastaviť umelú inteligenciu tak, aby hľadala zlúčeniny, ktoré blokujú spúšťač Parkinsonovej choroby.
Pacientom sa rysuje nádej, že lieky vedci objavia skôr, ako pre nich bude neskoro.
Takmer 20 tisíc ľudí u nás trpí touto nepríjemnou neurologickou poruchou
Choroba svetoznámej speváčky neustále postupuje.
Kel je jedným z najbohatších zdrojov živín medzi potravinami z rastlinnej ríše, obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Pritom sa mu v strave prakticky vyhýbame.
Vedci objavili novú metódu, vďaka ktorej bude možné diagnostikovať Parkinsonovu chorobu ešte skôr, než sa objavia prvé príznaky.
V minulosti ju volali aj „trasľavá obrna”. Tento názov jej dal anglický lekár a paleontológ James Parkinson v roku 1817. Dnes je svetový deň Parkinsonovej choroby.
Nová štúdia zistila, že zlé sny v detstve sú spojené s vyšším rizikom demencie a Parkinsonovej choroby v dospelosti.
Počas operácie mozgu je pacient pri vedomí, musí totiž spolupracovať s operačným tímom.
Hlbokú stimuláciu mozgu dokážu urobiť oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie. UNLP túto metódu využíva ako prvá na Slovensku
Obohatiť stravovacie návyky o jedlá z húb znamená nielen pestrejšiu paletu chutí na tanieri, ale predovšetkým nový zdroj dôležitých prvkov, ktoré potrebujete k zdraviu.
Napriek tomu, že ohrozuje milióny ľudí, nejde o problém, ktorý zásadne súvisí so súčasným životným štýlom. Ochorenie poznali už v stredoveku.
Napriek tomu, že ohrozuje milióny ľudí, nejde o problém, ktorý zásadne súvisí s modernou dobou a so súčasným životným štýlom.
Jedinečná a najmä veľmi užitočná aplikácia, ktorá podľa nahrávky hlasu môže odhaliť Alzheimerovu alebo Parkinsonovu chorobu, je v záverečnej testovacej fáze.
Treba zobudiť kompetentných, ktorí majú možnosť zmeniť veci k lepšiemu, zdôrazňuje Dagmar Pupalová z občianskeho združenia Pupalky.