Medzi návrhmi poslancov čakajú napríklad zákony o veľkom rozšírení aktívnych vojenských záloh či o odmenách za účasť vo voľbách.
Dianie okolo návrhu na zákaz nedeľného predaja priniesol prekvapivú koalíciu úhlavných nepriateľov. V podcaste Počúvajte Pravdu je reč aj o migoch, ministrovi Káčerovi či Žilinkovi.
Prieskumy hovoria inak a rezort financií má výhrady. Pri návrhu sa prvýkrát skrížili cesty Smeru a OĽaNO. S návrhom nesúhlasí SaS ani Hlas.
Ak chce dočasne poverená vláda Eduarda Hegera späť právomoci, prezidentka by jej hneď mala zobrať poverenie, hovorí v podcaste denníka Pravda politológ Jozef Lenč.
Poslanec je stabilizovaný a pri vedomí.
Dohoda koalície nakoniec prešla. Zo 148 prítomných podporilo septembrový termín 92 poslancov.
Expremiér viac ako víziou lepšej krajiny a snahou spájania pravice zaujal svojou nezmenenou aroganciou a chýbajúcou sebareflexiou, hovorí v podcaste denníka Pravda komentátor Marián Repa.
Hlasovať sa bude až v utorok o piatej podvečer, a to bez ohľadu na to, že rozprava sa skončila už dnes.
Ak by boli voľby koncom septembra hrozí, že v kríze zostaneme bez schváleného rozpočtu, varuje politológ Radoslav Štefančík v podcaste denníka Pravda.
MICHAL HORSKÝ: Súčasný parlament je o kus bližšie k harakiri. Poslanci počas stredy schválili zmenu ústavy, ktorá umožňuje predčasné voľby a betónuje jeden volebný obvod. Prečo? A v čom je problém?
Poslanci schválili 92 hlasmi zmenu ústavy a pozmeňujúci návrh Márie Kolíkovej. Predčasné voľby budú zrejme v septembri.
Poslancov čaká v stredu hlasovanie o zmene ústavy o skrátení volebného obdobia.
"Som presvedčený, že cirkusy v parlamente sa skončili," poznamenal Boris Kollár.
To, či budú voľby na jeseň alebo v riadnom termíne v roku 2024, bude závisieť podľa jeho slov od rokovaní.
Šéf výboru pre financie predložil 35 noviel zákonov, 36 pozmeňujúcich návrhov a 371-krát vystúpil v rozprave.
Od februára 2020 boli lídri štvorkoalície v permanentnom spore, za ktorý do veľkej miery mohol nielen Igor Matovič, ale aj Richard Sulík. Kde sa to všetko začalo?
Budovu parlamentu chcel kedysi kúpiť finančník maďarského pôvodu George Soros.
Igor Matovič si podanie demisie rozmyslel. Odvtedy sa rieši, kto ho v tajomnom telefonáte presvedčil. Poprel, že by to bol Jozef Pročko.
Ak majú politici štipku sebazáchovy príjmu rozpočet ešte do konca roku, čo však predpokladá ústupok zo strany Igora Matoviča. A pri ňom je, ako vidíme na kauze „vytrhnutá demisia z rúk“, všetko možné.
Aj Boris Kollár sa tvári ako hrdina. Je však na mieste si položiť otázku či k pádu vlády nepomohol aj on sám, hovorí politológ Radoslav Štefančík.