Ľudia môžu prísť o nemalé finančné prostriedky. Podľa expertov je využívanie AI zatiaľ iba v plienkach a iba čas ukáže jej plný potenciál.
Odborníci upozorňujú na podvodné správy pôsobiace ako od streamovacej služby.
S podvodnou komunikáciou majú skúsenosť až dve tretiny Slovákov.
Svoje priznanie o tom, že účet v banke nevlastní, vyhlásil ešte v júni.
Najčastejším príznakom podvodného emailu je najmä nespisovná slovenčina.
Podľa najnovších údajov Európskej komisie ide v 27 krajinách Európskej únie o 667 % medziročný nárast phishingových podvodov len za jeden mesiac počas prvej vlny pandémie.
V množiacich sa telefonátoch sa útočníci vydávajú za technickú podporu Microsoftu. Podvodné e-maily majú zas za cieľ zmiasť klientov Slovenskej sporiteľne.
Radia tak v nadväznosti na to, že ďalšej sociálnej sieti - LinkedIn - unikli dáta.
Na stránke útočník vyžaduje vyplniť údaje o platobnej karte, ktorá následne môže byť zneužitá.
Stovkám majiteľov webstránok s doménou .sk boli doručené podvodné e-maily so žiadosťou o zaplatenie poplatku za predĺženie platnosti domény.
Aj jeden e-mail môže spôsobiť veľké problémy. Väčšina kybernetických útokov sa začína v elektronickej poštovej schránke.
Podľa posledných údajov Európskej komisie zločinci ukradli za minulý rok 1,44 miliardy eur páchaním podvodov v oblasti bezhotovostných platieb.
Inštitút alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie zaznamenal zvýšený výskyt prípadov týkajúcich podozrivej e-mailovej komunikácie, ktorých cieľom je získanie citlivých údajov od klientov bánk.
Podľa posledných údajov Európskej komisie zločinci ukradli za minulý rok 1,44 miliardy eur páchaním podvodov v oblasti bezhotovostných platieb.
Prieskum odhalil, že ľudí trápia následky ich on-line interakcií, ktoré zahŕňajú zvýšenú hladinu stresu, poruchy spánku, depresie či samovražedné myšlienky.
Pri pokuse o otvorenie prílohy je užívateľ presmerovaný na podvodnú stránku, ktorá je identická s prihlasovacou stránkou služby Gmail.
Banka v uplynulých dňoch zaznamenala podvodné emaily, prostredníctvom ktorých sa podvodníci snažia získať prístupové heslá.
MARIÁN REPA: Útoky na klientov bánk, keď sa od nich niekto pokúšal vylákať heslo k účtom, a následne im ukradol peniaze, nie sú novinkou.
Nie je zvykom, aby cieľom útokov jednej skupiny bola iná skupina hackerov. Výnimka ale potvrdzuje pravidlo. Podobných útokov bude pribúdať.
Ruskí hackeri sa dostali k neverejným informáciám o programe prezidenta Baracka Obamu. Biely dom uviedol, že pri útoku neboli ukradnuté žiadne tajné dáta.