Jeden z najmocnejších zdrojov pitnej vody na Slovensku patrí k najkrehkejším. Už stavba obopínajúca prameň Vrchovište nabáda k bázni - ste v chráme vody!
Znečistenie, ktoré je zistené až pri tečúcej vode z kohútika, je podľa kontroly Najvyššieho kontrolného úradu znakom zlyhania systému monitoringu a ochrany vodných zdrojov na Slovensku.
Slovensko patrí ku krajinám s bohatými zásobami pitnej vody. Čo je dobré o nej vedieť?
Strety vypukli po tom, ako na vodné zariadenie nainštalovali kamerový systém.
Celková spotreba pitnej vody dodanej verejnými vodovodmi v SR dosiahla vlani 209,4 milióna metrov kubických (m3).
Rok čo rok ubúda vody v krajine. Suchú jar zažilo Slovensko už štvrtý raz po sebe.
Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.
Svetová zdravotnícka organizácia zhodnotila, že podľa súčasných informácií aktuálna úroveň mikroplastov vo vode nepredstavuje riziko.
Nie všetky balené vody sú minerálky. Minerálna, pramenitá a balená pitná voda sa od seba odlišujú. Základným rozdielom sú preukázateľné fyziologické účinky minerálok.
Dieťaťu, ale ani sebe, nikdy nepodávajte v exotike vodu, o ktorej nemáte stopercentnú istotu, že je zdravotne bezchybná.
Desať našich najdôležitejších zásobárni pitnej vody by malo mať od nového roka zabezpečenú vyššiu ochranu.
Informoval o tom šéf envirorezortu László Sólymos.
Nachádzajú sa v pitnej vode na Žitnom ostrove chemikálie, ktoré tam nemajú čo hľadať?
Látkou atrazín bol znečistený aj vodárenský zdroj vo Veľkej Pake v okrese Dunajská Streda, z ktorej je zásobovaná aj obec Mierovo.
Ochranári žiadajú, aby štát preveril kvalitu využívaných vodárenských zdrojov vo všetkých vodárensky významných regiónoch Slovenska a informoval o nej verejnosť.
Šesť obcí s asi 5-tisíc obyvateľmi na Žitnom ostrove zaskočil krátko pred Vianocami zákaz piť pitnú vodu z kohútikov a variť z nej. Našli v nej totiž atrazín.
Vianočné sviatky a prídel pitnej vody z barelov. Tak prežili uplynulé dni obyvatelia šiestich obcí na Žitnom ostrove, kde vodári odhalili znečistenie jedovatým pesticídom atrazín.
Krátko pred Vianocami obyvateľov šiestich obcí na Žitnom ostrove zaskočil zákaz piť pitnú vodu z kohútikov a variť z nej. Vodári v nej našli pesticíd atrazín.
JÁN MIŠURA, RENÁTA TVAROŽNÁ: Na Slovensku sa mení klíma, znižuje sa hladina spodných vôd a poľnohospodári bojujú so suchom.
Do roku 2050 narastie celosvetová potreba pitnej vody o viac než 40 percent.