O pitnom režime, dehydratácii, ale i nadmernom pití vody hovorí v rozhovore pre Pravdu popredný český nutričný terapeut Mgr. Tomáš Ulč, DiS. z EUC Klinika Plzeň.
Na dostatočný pitný režim by si ľudia mali dať pozor najmä v horúcom letnom počasí.
Rôzne džúsy či nealko nápoje majú prebytok cukru, alkohol je nezdravý a na káve sa staneme závislými.
Prečo dokážeme zo dňa na deň stratiť všetku životnú silu? Odpoveď hľadajú lekári po celom svete.
Či ste mladý alebo starý; doma, vonku alebo v práci, pozor si musí dávať každý a všade. Ako sa vyhnúť dehydratácii, úpalu alebo naopak zápalu?
Horúčavy, ktoré zasiahli Slovensko, by mali pretrvať aj počas nadchádzajúcich dní.
Prekážky pod nohy aktívnemu životu seniora neraz kladie nedostatok energie. Únave však môžeme dať zbohom. Stačí vyskúšať zopár šikovných trikov.
Väčšina starších ľudí nepije dostatočné množstvo tekutín a trpia dehydratáciou. Aspoň takto to tvrdia americkí a francúzski vedci v nedávnom výskume.
Kým pre väčšinu populácie je leto najpozitívnejšou časťou roka, seniori musia byť obozretní. Kombinácia vysokých teplôt, veku a s nimi súvisiacich diagnóz môže byť smrteľná.
Počas vysokých teplôt netreba zabúdať na pitný režim.
Aj pri sedavom spôsobe života sa dajú zhodiť nadbytočné kilogramy tuku. Existuje zopár trikov, ktoré pomáhajú naštartovať metabolizmus aj bez cvičenia. Ako na to?
Zbavovanie sa toxínov, pocitu únavy či nadbytočných kilogramov ide o čosi lepšie pri pravidelnej očiste organizmu.
Ak strata tekutín prechádza do dlhodobého, chronického stavu a ohrozuje život a zdravie aj starších ľudí.
I napriek tomu, že ideálne obdobie na chudnutie je každý deň v roku, čas po sviatkom prináša ľuďom o čosi viac motivácie zbaviť sa nadbytočných kilogramov.
Percentuálny podiel vody v tele s pribúdajúcim vekom klesá. Aké riziká hrozia starším ľuďom pri chabom pitnom režime?
Viac ako 60 % našej telesnej hmotnosti tvorí voda. Vody máme najviac v krvi, až 91 %. Dodržiavanie pitného režimu však "v krvi" mnohí nemáme.
Aspoň dva litre vody denne - tak znie odporúčanie Svetovej zdravotníckej organizácie WHO. A je to správne, pretože dehydratácia má negatívny dopad na naše telo.
Opuch rúk, nôh, členkov a dokonca aj zväčšovanie obvodu pásu. Telesnú hmotnosť môže opticky zvýšiť naviazanie nadbytočnej vody v organizme. Ako si s tým poradiť?
Používanie aspirínu každý deň, výmena hnedého cukru za rafinovaný či zákaz jedla pred spaním. Vedci sa snažia vyvrátiť nepravdy o tom, čo nám „skutočne“ prospieva.
Aj keď sa môže zdať, že za nočným „počítaním ovečiek“ stojí len sledovanie televízie či mobilného telefónu, opak je pravdou. Môžu to byť aj niektoré potraviny.