Hydratácia organizmu sa viac ako inokedy hlási o pozornosť práve v lete.
Ak je do záverečnej v práci ešte ďaleko a už trpíte neodolateľnou chuťou zdriemnuť si, buďte na pozore. Zrejme vás postihol syndróm popoludňajšieho prepadu.
V horúcich dňoch sa nemusíme obávať vyššieho príjmu stredne- až vysokomineralizovaných vôd. Tým skôr, ak sme nútení vykonávať fyzickú činnosť v horúcom prostredí.
Ak budete dostatočne veľa piť, zabránite nepríjemným probémom pri cestovaní, ako je napríklad jet lag - tzv. pásmová choroba.
Leto je pre deti nádherné, ale prináša so sebou aj nebezpečenstvo. Pravdepodobne tým najväčším je dehydratácia.
Prečo je dôležité zabezpečiť dostatočný prísun tekutín, aby sme to nejako prežili?
Hlavný dôraz treba klásť na správny pitný režim a stravu s nižšou energetickou hodnotou a potraviny s vyššou stráviteľnosťou.
Smäd nie je spoľahlivým ukazovateľom toho, či sa naše telo pasuje s nedostatočným množstvom tekutín. Zvyčajne nastupuje neskoro.
Vysoké vonkajšie teploty môžu spôsobiť prehriatie organizmu a zdravotné komplikácie. Prinášame základné pravidlá prevencie proti následkom horúčav.
Seniori sa rýchlejšie dostávajú do nebezpečného stavu dehydratácie. Dôvod? Na potlačenie smädu im stačí o polovicu menej tekutín ako mladým.
Aj vy máte "obľúbený" zvyk postaviť si k posteli pred spaním pohár vody, aby ste sa ráno pohotovo napili? Nie je to dobrý nápad...
Názory na to, aké množstvo vody by mali deti denne prijať sa líšia. Napriek tomu, že sú deti fyzicky menšie, liter vody nie je pre ne dostatočnou zásobou na celý deň.
Správny pitný režim pomáha zachovať zdravé telo i myseľ. To, že máme denne vypiť približne dva litre tekutín nie je novinkou. Ale v akú dennú hodinu, to už áno.
Niekoľko jednoduchých trikov pre seniorov ako si "nakopnúť" mozog a nestratiť pohodlie a možnosť aktívneho životného štýlu.
Pitie minimálne dvoch litrov vody, bylinkových čajov, či džúsov denne. Ak aj napriek tomu pociťujete smäd, buďte na pozore.
Rýchlosťou svetla zaplavili internet správy o novom stravovacom režime, v ktorom hlavnú úlohu zohráva obyčajný banán.
Ľudia dnes žijú o čosi dlhšie ako v minulosti, ale aj tak sa starnutím stretávajú s chorobami. Tu sú informácie o prvej dvojici z nich, artritíde a osteoporóze.
Vianočný kapor, koláče, slané pochúťky a kapustnica. Pokiaľ sa nechcete počas sviatkov obmedzovať, vyskúšajte trik, ktorý pomáha predchádzať problémom s prejedaním.
V chladnom ročnom období často navštevujeme saunu, dôležité je však nezabúdať na pitný režim.
Je perlivá a osvieži - ale je minerálna voda dobrá aj pre naše zdravie? V tejto otázke sa lekári prekvapujúco zhodujú.