Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v pondelok vypovedal ďalší muž, ktorý mal podľa obžaloby blízko k piťovcom.
Kľúčový chránený svedok kauzy s údajnou zločineckou skupinou piťovci Viktor M. vypovedal cez telemost.
Borec komunikoval s Harabinom a sudcami Ústavného súdu, ktorý sa rozpútal okolo rozhodnutí v kauze väzby údajných piťovcov a prípadu Duckého zmenky.
Člen zločineckej skupiny piťovci Peter Martiška prezývaný Tajron si odsedí osem rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia.
Údajný bos skupiny piťovci Juraj O. alias Piťo počas svojej utorkovej výpovede kreslil fixkami na tabuľu vzťahy medzi jednotlivými ľuďmi tak, ako sú opísané v obžalobe.
Pod dohľadom asi kukláčov sa v pondelok na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku začalo hlavné pojednávanie s údajnou bratislavskou mafiánskou skupinou piťovcov.
Dvoch členov bratislavskej skupiny piťovcov, prepustených v stredu 31. júla na slobodu a následne zadržaných políciou, budú aj naďalej stíhať väzobne.
Prepustenie z väzby štyroch obžalovaných zo zločinov, patriacich do údajnej mafiánskej skupiny "piťovcov", vyvolalo vlnu pobúrenia.
Častou príčinou procesných pochybení je rôzny výklad zákonov sudcami, tvrdí odborníčka na trestné právo a poradkyňa ministra spravodlivosti Lucia Kurilovská.
Najvyšší súd SR chce, aby bola trojica ústavných sudcov disciplinárne stíhaná pre verdikt, po ktorom sa napokon dostali na slobodu štyria údajní členovia skupiny piťovci.
Súdy a prokuratúra si pohadzujú vinu, kto je zodpovedný za to, že pár dní pred hlavným pojednávaním skončili štyria obvinení v kauze "piťovci" na slobode.
Prepašovať tajnú správu spoza múrov väzenia nie je dnes až také zložité. Potvrdzuje to aj prípad dvoch väzenských dozorcov žilinskej väznice.
Zatknutie jedného z advokátov údajnej bratislavskej mafiánskej skupiny "piťovcov" by nemalo ovplyvniť začiatok pojednávania s touto 19-člennou partiou.