Americký herec Robert Downey Jr. plánuje vyčistiť planétu s pomocou robotov a pokročilej technológie.
Jupiter, najväčšia planéta slnečnej sústavy je brilantným klenotom, ktorý uvidíte už 10. júna. Stačí vám na to obyčajný ďalekohľad.
Satelit TESS, ktorý americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vyslal vlani do kozmu, lokalizoval svoju prvú planétu veľkosti Zeme mimo náš solárny systém.
Trojica amerických vedcov žiada verejnosť o pomoc s výbereeom mena pre planétku na okraji slnečnej sústavy. Zavrhli Snehulienku.
V roku 2016 oznámili astronómovia z Kalifornského technologického inštitútu, že objavili deviatu planétu slnečnej sústavy, takzvanú planétu Deväť.
Spôsob stravovania, vďaka ktorému budú ľudia nielen zdraví a čulí, ale pomôžu aj životnému prostrediu?
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnil prvý ostrý záber planétky Ultima Thule, ktorý zaobstarala sonda New Horizons.
Mars je druhou najmenšou planétou slnečnej sústavy (po Merkúre) a štvrtou od Slnka; oproti Zemi má len približne štvrtinový povrch a iba asi desatinu hmotnosti.
O pár rokov vyšle americká vesmírna agentúra NASA na červenú planétu robotické vozidlo. Jeho hlavnou úlohou bude hľadať stopy života, ktorý tam mohol existovať.
Ľudstvo tento rok už k 2. augustu vyčerpalo prírodné zdroje, ktoré Zem dokáže za rok doplniť.
Vedci objavili planétu, ktorej teplota je vyššia, ako je priemerná teplota hviezd v našej slnečnej sústave. Planéta, ktorá dostala pomenovanie KELT-9b.
Nové technológie už zachránili mnohé životy a môžu zachrániť aj celý svet, píše francúzsky denník Le Monde. Tu sú niektoré z nich.
Vesmírna sonda Cassini absolvovala posledný prelet okolo Saturnovho mesiaca Titan a následne sa dostala priamo k tejto planéte.
Astronómovia objavili vo vzdialenosti 40 svetelných rokov od Zeme unikátnu sústavu so siedmimi planétami, z ktorých tri ležia v takzvanej obývateľnej zóne.
Austrálski vedci objavili v teréne Grónska dosiaľ najstaršie skamenené pozostatky života.
Astronómovia objavili v slnečnej sústave planétu približne o hmotnosti Zeme, ktorá obieha okolo svojej hviezdy Proxima Centauri v takzvanej obývateľnej zóne.
Oficiálne sa udáva, že v našej slnečnej sústave je osem planét od Merkúru až po Neptún. Vedci, ktorí po oznámení možnej existencie planéty deväť vytvorili nové počítačové modely, však prišli k záveru, že planét môže byť až desať alebo jedenásť.
Zo stoviek mesiacov v našej slnečnej sústave je Titan jediný s hustou atmosférou a povrchom posiatym morami, jazerami a riekami. Tým viac pripomína planétu ako mesiac.
Švajčiarski astrofyzici pomocou počítačových simulácií vypočítali horné a dolné limity fyzikálnych vlastností hypotetickej deviatej planéty.
Astronómom sa zrejme podarilo objaviť v slnečnej sústave tajomnú deviatu planétu známu ako "planéta X," o ktorej existencii sa špekuluje už vyše storočia.