Podľa ministra financií dostali lekári v auguste veľmi dobrú ponuku.
Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.
Premiér Eduard Heger zdôrazňoval, že do konca júna sa nájde riešenie, ako vláda zdravotníkom zvýši platy. Je polovica augusta a na stole nie je žiadne.
Neakceptovanie názoru zdravotníkov na fungovanie systému zdravotníctva podľa SLK ohrozuje jeho základnú udržateľnosť.
MARIÁN REPA: Zástupcovia lekárov a predstavitelia vlády sa opäť nedohodli. Je päť minút po dvanástej, no nik z kompetentných akoby si to neuvedomoval. Hrozí, že na jeseň nebude mať kto ošetrovať pacientov.
Ochotu podať výpoveď v polovici júna deklarovalo približne 3000 lekárov z nemocníc.
Na to, aby boli platové podmienky slovenských zdravotníkov konkurencieschopné, čo i len v rámci krajín V4, museli by narásť o 40 až 70 percent.
Polepšia si niektoré zdravotné sestry, pôrodné asistentky, farmaceutickí laboranti, logopédi či psychológovia.
VINCENT TÓTH: Naši lekári si pred časom vybojovali zvýšenie platov. Napriek tomu absolventi medicíny odchádzajú za lepším zárobkom do Nemecka, Rakúska či susedného Česka.
Nemocnice dostanú v tomto roku o 86 miliónov eur viac. Z týchto peňazí by mali zaplatiť svoje dlhy, ktoré im vznikajú tento rok, keď musia vyplácať vyššie platy lekárom.
Úplatkárske kauzy a priznanie k braniu aj "darov", vyvolalo búrlivú debatu o tom, koľko zarábajú všeobecní lekári a či sú skutočne závislí od "pomoci" pacientov.