Odborníčka varuje, že tento zlozvyk môže viesť až ku smrti.
Prchavé látky sa v malom množstve uvoľňujú do ovzdušia aj počas infekcie na hostiteľovi, čo prispieva k charakteristickému zápachu.
Darí sa im vo vlhkom, teplom a zle vetranom prostredí, ktoré si doma vytvárame v chladných mesiacoch, keď dosť nevetráme. Plesne môžu vážne ohroziť zdravie. Prečo sa im teda v bytoch tak darí a ako im predísť?
Najznepokojivejšie výsledky však priniesla analýza pesticídov.
Dlhodobý pobyt v prostredí s plesňami ale nie je zdravý pre nikoho.
Odbyt čínskych áut v Európe zďaleka nezodpovedá plánovanej čínskej ofenzíve. To prináša nečakané problémy.
Hoci sú plesne súčasťou životného prostredia, zaplesnivené potraviny sú zdravotným rizikom.
Ako chlieb správne skladovať a plesniam sa vyhnúť? Do chladničky ho určite nedávajte.
Kombinácia nízkej izbovej teploty a vyššej vlhkosti vzduchu je veľmi nebezpečná.
Odborníci majú obavy zo zdravotných rizík pre verejnosť v súvislosti s putovnou výstavou z 19. storočia.
Používame ju najmä pri príprave sladkých jedál aj nápojov, ktorým dodáva nezameniteľnú chuť a vôňu. Pre záhradu aj pre nás je liekom.
Vlastný zdroj vlašských orechov výrazne zvyšuje pravdepodobnosť, že nepoškodená úroda vám vydrží až do tej ďalšej. Pri zbere a skladovaní sa však treba vyvarovať niektorých chýb.
Dávate hrozienka do vianočky? Obsahujú plesne a pesticídy?
Objavy na poli mikrobiológie postupujú tak rýchlo, že odborníci nestíhajú pomenovávať novo popísané druhy mikróbov ako baktérie, plesne alebo kvasinky.
Rozbujnené mikroorganizmy zmenia chuť, konzistenciu, vzhľad, farbu a vlastnosti potravín.
Lieskovce, alebo ak chcete lieskové oriešky, sú v našich končinách populárne odjakživa. Veď sa dostali aj do názvu našej najpopulárnejšej filmovej rozprávky. Ako ich správne skladovať, aby nám priniesli všetky benefity, ktoré dokážu poskytnúť?
Čo sa stane, ak sa plesní doslova najeme, alebo ich konzumujete často?
Najmä začínajúci záhradkári sa vždy potešia, keď im na jeseň začnú na trávniku rásť huby. V skutočnosti ide o chorobu trávnika, proti ktorej treba v niektorých prípadoch aj rázne zasiahnuť.
Aj keď sa nový dom pýši čistou fasádou či terasou, nemožno zabrániť pôsobeniu okolitého prostredia. Časom sa ich vzhľad stratí pod nánosom prachu a špiny. Môžu sa objaviť aj machy, plesne, lišajníky a ďalšie organické nečistoty.
Plesne na stenách izieb sú neestetické, poškodzujú interiér a môžu vážne ohroziť ľudské zdravie. Viete, ako sa ich naozaj zbavíte?