IGOR DANIŠ: Igor Matovič sa nezabudol pochváliť, ako nám celoplošné testovanie vyšlo. Už nás nebude trápiť. Neprekáža, že vlastne ani nevieme, či celá dvojkolová akcia mala zmysel.
Z výdavkov, ktoré by mali byť financované z Plánu obnovy, označili za najdôležitejšiu podporu vysokých škôl, vedy a výskumu ako aj výstavbu nemocníc.
Dôvera v slovenskú ekonomiku sa zlepšuje pomaly, v medzimesačnom porovnaní boli optimistickejší len podnikatelia v službách.
Najviac firiem zakladajú na Slovensku podnikatelia z Čiech a Maďarska. Ukazuje to analýza poradenskej spoločnosti Bisnode.
MICHAL KALIŇÁK: Hnedé zóny znižujú kvalitu mestského prostredia, sú prekážkou prirodzeného vývoja zastavaného územia a neraz predstavujú nebezpečné environmentálne ohrozenie.
Zástupcovia podnikateľov tiež upozornili na nejasnú definíciu zvyšovania podielu nepriamych, majetkových a environmentálnych daní.
Prijatými opatreniami totiž zostávali uzatvorené menšie a špecializované prevádzky.
Pandémia neobišla ani stavebný priemysel. Viacero firiem pozastavilo svoje projekty, niekde zase plánovanú výstavbu zrušili ľudia.
Medzi prvým žiadateľmi je aj 17 veľkých podnikov s tisíckami zamestnancov.
Ten najlepší nápad zrealizujú za pomoci IT expertov a dajú do okamžitého užívania.
Opatrením je aj umožnenie započítať si doteraz neuplatnené straty od roku 2014.
Vláda Igora Matoviča skúša presvedčiť firmy, aby svojich ľudí neprepúšťali. Na udržanie pracovných miest dá každý mesiac miliardu eur. Ďalších 500 miliónov má ísť cez bankové záruky.
ALENA KREMPASKÁ: Táto kríza potvrdzuje, aký nevyhnutný je sociálny štát, jeho zásahy a ochrana. Nesmú z nej vypadávať najchudobnejší, pretože sú vždy najzraniteľnejší.
Podnikatelia očakávajú od vlády zníženie daní a odvodov či zmeny Zákonníka práce.
BRANISLAV POTANČOK: Úspešní podnikatelia v priemysle sa presadzujú i v zdravotníctve a ich zámerom je toto odvetvie čo najviac ovládnuť aj so všetkými jeho komponentmi.
Organizácie združujúce podnikateľov hodnotia uplynulých tridsať rokov na Slovensku ako úspech.
Podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska je potrebné pripomenúť politickým stranám, aké problémové oblasti spoločnosti vnímajú podnikatelia.
Zástupcovia miest a obcí spolu so zamestnávateľskými zväzmi navrhujú, aby sa najnižšie hrubé mesačné zárobky od budúceho roka zvýšili na 552,20 eura.
Európu, a tým aj Slovensko, čaká podľa viacerých analytikov v nasledujúcich rokoch rast cien elektrickej energie.
Podnikatelia na Slovensku založili za prvých šesť mesiacov tohto roka viac ako 11 tisíc spoločností, čiže najviac za posledné štyri roky.