Podľa posledných údajov Európskej komisie zločinci ukradli za minulý rok 1,44 miliardy eur páchaním podvodov v oblasti bezhotovostných platieb.
Využívajú dôverčivosť a bezbrannosť starších. Podvodníci. Za účelom získania peňazí sa neštítia ničoho. Polícia prichádza s návodom, ako ich odhaliť.
Veľký Slavkov sa stáva symbolom realitných podvodov z 90-tych rokov, ktoré sa postupne odokrývajú až teraz. Je do nich zapojený aj prezident Andrej Kiska.
Obetí podvodného vylákania peňazí pribúda. Hoci sa polícia snaží ľudí varovať, páchatelia inovujú svoje praktiky, aby neboli ľahko vystopovateľní.
Polícia sa snaží seniorov pripraviť, aby správne zareagovali, keď od nich budú podvodníci mámiť peniaze.
Na sociálnej sieti Facebook sa objavila ponuka na pôžičku, ktorá je už na prvý pohľad podozrivá. Národná banka varuje, aby ľudia na takéto ponuky nereagovali.
Prípadov, keď podvodníci okradnú seniorov o celoživotné úspory, pribúda.
Kontrolóri odhalili predražené dodávky, platy pre neexistujúcich pracovníkov i falošné colné účty.
V poslednom období dostávajú firmy a podnikatelia faktúry na zaplatenie ochrannej známky či za jej zverejnenie na internete.
Polícia upozorňuje, že sa v poslednom období sa objavilo viacero prípadov podvodného konania so zameraním sa na seniorov.
Základnú školu v Kysuckom Novom Meste za sedem rokov pripravila o vyše 240-tisíc eur.
Aj tomu, kto je v podstate šťastný, sa občas stane, že narazí na niekoho, kto je až otravne šťastnejší než on. Takým ľuďom však hrozí viac ako ostatným, že ich niekto oklame.
Viaceré obce v Rimavskosobotskom okrese sú podozrivé, že nakupovali kamerový systém v rámci zmanipulovaného verejného obstarávania.
Rusko má svoju výpravu na olympijských hrách v Riu de Janeiro, hoci za dopingové podvody, ktoré napáchalo, by si možno zaslúžilo kolektívny dištanc.
JAROSLAV GILÁNI: Každý deň kupujem noviny v nádeji, že si prečítam nejaké pozitívne správy.
Colné laboratórium Finančnej správy od samostatného fungovania na Slovensku dostalo približne 110-tisíc podnetov. O podvodoch by už mohli napísať aj knihu.
Až 1 417 upozornení na možné podvody a korupciu obdržal Európsky úrad pre boj proti podvodom. Na základe vyšetrovaní odporučil vymáhať 901 miliónov eur.
Polícia odhalila skupinu podvodníkov, ktorí pripravili o nehnuteľnosti ľahko ovplyvniteľné osoby. Dokonca držali nasilu v pivnici psychicky chorého muža.
Banková ombudsmanka Eva Černá upozorňuje, aby sa Slováci nezaplietli do bankového podvodu.
Pri opakovanom podnikaní v rozpore so zákonom nebudú udeľované jalové pokuty či tresty pre firmu, ale za mreže pôjde priamo majiteľ. A to až na 12 rokov.