Opustiť svoje domovy v dôsledku konfliktu muselo podľa odhadov takmer päť miliónov ľudí.
Podvýživa známa pod odborným názvom malnutrícia trápi starších ľudí viac, ako si len vieme predstaviť.
Podvýživa je najčastejšie spôsobená nedostatočným prísunom základných živín alebo ich nízkou kvalitou či pestrosťou.
Najhoršie postihnuté sú deti v 15 krajinách, ktoré trpia nedostatkom potravín.
Nenápadná potravina, ktorá údajne pomôže vašim deťom získať pri raste zopár centimetrov navyše. Skúste konzumáciu vajec.
Takmer polovica všetkých ľudí na svete má v dôsledku nesprávnej výživy buď nadváhu, obezitu, alebo podváhu. Vyplýva to z globálnej správy o výžive (Global Nutrition Report, GNR).
Naštartuje chuť do jedla, zlepší trávenie, poďakujú sa jej pleť a vlasy. Kyselinu listovú zaraďujeme do skupiny vitamínov B a pomáha vyriešiť viaceré zdravotné problémy.
Odhodlali ste sa na cvičenie v posilňovni? Buďte na pozore. Cieľ v podobe vyšportovanej postavy a zdravého tela môže zmariť podvýživa.
Hoci sa viaceré známe osobnosti chvália štíhlym driekom, za týmito ladnými krivkami sa môže skrývať nebezpečný spôsob chudnutia. Na čo si dať pri diéte pozor?
Znížená chuť do jedla a potlačenie pocitu smädu vedú u starších ľudí k zažívacím ťažkostiam a často aj k problémom s podvýživou. Čo radí nutričná terapeutka Monika Tělupilová?
Pochutnávanie si na hot dogoch namiesto pestrej stravy patrí k moderným výstrelkom niektorých diétnych programov. Dokážu nás zbaviť nadbytočných kilogramov?
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie WHO trpí nadváhou 40 miliónov detí na celom svete.
Vyšetrenia preukázali, že mal vážny nedostatok vitamínov a trpel podvýživou.
Obvinená povedala, že jej syn mal genetickú poruchu, trpel epilepsiou a mal diagnostikovaný autizmus a že jeho zdravotný stav mal vplyv na jeho schopnosť priberať na váhe.
Neschopnosť vstať zo stoličky, poruchy rovnováhy, problémy s rýchlou chôdzou či únavou. Aj takto sa môžu prejavovať u seniorov dva druhy nebezpečných chorôb. Podvýživa a anémia.
Existuje univerzálna diéta prospešná pre planétu aj pre zdravie? Experti navrhujú zdvojnásobiť konzumáciu rastlinnej stravy a znížiť spotrebu červeného mäsa.
Podvýživa, nedostatočný príjem dôležitých prvkov, jednotvárny jedálny lístok, nedostatočný energetický príjem, to sú výživové problémy, ktoré sprevádzajú seniorský vek.
Indická vláda vydala príručku pre tehotné ženy, v ktorej im radí, aby sa vyhýbali konzumácii mäsa a vajec a aby potlačili chute.
Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré si najviac znížili podiel tučných. Pod Tatrami bol v roku 2008 tučný takmer každý 4. Slovák, teraz už len každý 6.
V Európe nemá dostatočnú výživu viac ako 33 miliónov ľudí. Zhruba každý druhý starý človek, ktorý je hospitalizovaný, je podvyživený.