Predpokladá sa, že niektoré tunely používali alchymisti v 16. storočí, čím pridali do už tak zaujímavej siete vrstvu mystiky.
Temné chodby pod krupinskými domami existujú už od stredoveku. V podzemných priestoroch vraj na svoj ortieľ zvykli čakať aj tamojšie strigy.
Priestor pod budovou Múzea Andreja Sládkoviča je súčasťou rozsiahlych krupinských podzemných chodieb rozprestierajúcich sa pod historickým centrom mesta.
Problém s podkopaným podzemím v Krupine pokračuje, teraz sa prepadla cesta v uličke.
Kedysi bol podzemný systém tunelov atrakciou pre milovníkov vzrušenia a adrenalínu. Teraz, zdá sa, sa opäť stanú útočiskom domácich pred hrozbami vojny.
V letných horúčavách dobre padne schladiť sa pod zemou. Mimoriadne zážitky čakajú aj v útrobách zeme - a to v každej časti Slovenska.
Katakomby pod stredom historického centra mesta Žilina dodnes zahaľuje rúško tajomstva a spája sa s nimi aj legenda.
Helsinki postavili v tuneloch parkovisko, obchodné centrá aj bazény. V Montreale má pešia podzemná sieť dĺžku 32 km a sú tam obchody a reštaurácie.
Bývalé štôlne, katakomby, pivnice alebo tajné úkryty tvoria unikátny podzemný systém, ktorý vás pohltí v labyrinte spletitých chodieb a tajomných zákutí.
Šesťdesiat metrov pod povrchom je systém jaskýň s jazerom Grotto. Má rozlohu neuveriteľných 6 200 metrov štvorcových.
Raz tu boli učiteľky, ktoré sa opili a jedna padla do drevenej truhly, klebetí sprievodkyňa. A táto úzka chodba je adrenalínová trasa číslo dva...
Zem pod Čachticami je prevŕtaná chodbami ako bochník ementálskeho syra. Niektoré boli pivničnými priestormi, kde krvavá grófka pravdepodobne páchala svoje zločiny.