Stojka je fenomén. Zmení vám život a hoci rozhodne nejde o ľahký cvik, je skvelé zaradiť ho do svojho životného rytmu.
Počas sviatočných dní neprepadnite lenivosti, kalorické prehrešky voči bežnej životospráve vyvážte pohybom. Zimná prechádzka má svoje čaro.
Lekár a pesničkár z folkového združenia Slnovrat Pavel Malovič má popri medicíne a športe nesmierny prehľad o literatúre, hudbe či výtvarnom umení.
Gauč alebo šťastie. Tak nazval známy tréner Maroš Molnár svoju knihu, ktorá vznikala v čase koronakrízy.
Čo sa však stane s telom nežnejšej polovičky ľudstva, ak sa prestane hýbať a koľko pohybu je treba na zmenu a vyformovanie postavy?
Deti trávia čoraz viac času v online priestore. To sa môže negatívne prejaviť na ich zdraví, trpia oči, ale aj chrbát.
V čase, keď čoraz viac ľudí pracuje z domu, sa odporúča pravidelne sa pri tom zdvihnúť zo stoličky a hýbať sa. Sedavý životný štýl totiž aj bez toho čoraz viac preniká do nášho každodenného života.
Odhodlali ste sa na cvičenie v posilňovni? Buďte na pozore. Cieľ v podobe vyšportovanej postavy a zdravého tela môže zmariť podvýživa.
Nie každé chodenie je zdravé. Hoci má chôdza doslova terapeutický vplyv na našu dušu aj telo, aby túto schopnosť aktivovala, musíte chodiť správne.
Stres je zodpovedný za množstvo ochorení, predčasných úmrtí aj za podráždenosť a znepríjemnenie dňa. Pritom stačí 30 minút správnej aktivity a hladina stresového hormónu sa na počkanie zníži.
Dlhé hodiny sedenia za počítačom prinášajú telu množstvo nepríjemností.
Nahradenie času, ktorý ľudia strávia sedením, nejakou jednoduchou fyzickou aktivitou alebo spánkom zlepší náladu, zníži stres a index telesnej hmotnosti.
V štandardnom režime sa často vyhovárame, že nemáme čas "začať" žiť zdravšie. Aktuálne, v čase koronakarantény, má mnoho z nás času na seba viac.
Jednou z najväčších výziev je počas opatrení na zabránenie šíreniu nového koronavírusu prijatie nového životného štýlu a trávenie viac času v domácom prostredí.
Chybné držanie tela a skolióza sú u detí čoraz vážnejším problémom.
Epidémia ochorenia Covid-19 so sebou prináša mnohé výzvy. Medzi ne patrí aj obmedzenie pohybu, ktoré môže mať ďalekosiahle následky najmä (ale nielen) pre starších ľudí.
Bez pohybu to nejde. Dokonca ani v časoch karantény. Urobte tak bezpečne a zodpovedne, no neseďte doma.
Ak vás bolí chrbát, môže to byť spôsobené nesprávnym pracovným nábytkom alebo držaním tela v sede.
Firma Iceye má v súčasnosti štyri satelity a do konca roka k nim chce pridať ďalších šesť až osem.
Človek, ktorý pracuje v kancelárii a celý deň sedí za počítačom, pričom do práce aj z práce sa odvezie autom, má na konci dňa na krokomere úbohé číslo - 1 250 krokov.