Rehot pri prechádzke, alebo takzvaná retro chôdza. Vedci prichádzajú s novinkami, ako sa počas nenáročnej aktivity zbaviť čo najviac kilogramov telesného tuku.
Niektorí odborníci považujú nedostatok pohybu za najväčší zdravotnícky problém 21. storočia.
Existuje nespočetné množstvo diét. A zároveň stále veľa ľudí, ktorí sú so svojou váhou nespokojní a preto by chceli schudnúť.
V chrípkovej sezóne možno podporiť obranyschopnosť organizmu u detí aj dospelých zvýšeným príjmom vitamínov A, C, E a väčšiny vitamínov zo skupiny B–komplexu.
Športové "nemehlá" neexistujú, len si niektorí ľudia nedokážu nájsť druh športu, ktorí ich chytí za srdce a obľúbia si ho. Skúšali ste už tanec?
Posilnite obranyschopnosť svojho organizmu dopĺňaním vitamínov, pohybom i dôkladným umývaním rúk.
Vynechanie cvičenia z každodenných aktivít dokáže podľa odborníkov spúšťať celý rad zdravotných problémov a vedie k predčasnej smrti.
Obzvlášť na dovolenke si chceme toho dopriať viac a z každého rohu číhajú sladké a mastné pokušenia. Čítajte, ako sa dá napriek tomu nepribrať a k tomu ďalšie zdravé tipy.
Liečba pohybom skvalitňuje život seniorov. Viac o tom pre Pravdu prezradila Danka Petrufová z organizácie 3P - Projekt.
Vedci hľadali súvislosť medzi pohybom a pomalším vývojom ochorení funkcií mozgu. Čím bola telesná námaha u seniorov vyššia, tým menej problémov mali.
Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.
Pre človeka, ktorý nemá vzťah k športu alebo sa predtým hýbal len nepravidelne, môže byť zo začiatku ťažšie vytvoriť si návyk na pravidelný pohyb.
V Spojenej školy na Tilgnerovej ulici v Bratislave je vo vestibule vitrína plná športových úspechov – poháre, medaily, diplomy.
Osem a viac hodinové sedenie za počítačom? Ako veľmi takáto pasivita škodí nášmu zdraviu?
Svetová zdravotnícka organizácia WHO odporúča hýbať sa týždenne 150 minút. Nie pre všetkých je to však jednoduché...
Máte sedavé zamestnanie a trápi vás večná únava? Nielen viac energie, ale aj skvelý pocit, že pre seba čosi robíte sa dostaví, ak do vášho života zaradíte šport - nie nárazovo, ale pravidelne.
Únava a nedostatok energie, vyčerpanosť po psychickej či fyzickej stránke. Aj to je jarná únava.
Vzťah k pohybu si vytvárame už od detstva a pokiaľ nás rodičia k pohybu neviedli, môže byť v dospelosti utrpením.
Alarmujúce výsledky. Približne až dve tretiny obyvateľov Slovenska má nadváhu alebo trpí obezitou.
Desatoro správneho stravovania pacienta s cukrovkou 2. typu.