Dve zo štyroch potenciálnych koaličných strán už deklarovali, ktorí kandidáti budú zastávať posty predsedov ich poslaneckých klubov v Národnej rade SR.
Poslanci okolo Jany Kiššovej, Natálie Blahovej, Ľubomíra Galka a Jozefa Rajtára vystupujú z poslaneckého klubu SaS.
Víkendový kongres strany rozhodol, že viacerí predstavitelia straníckej platformy Demokratické jadro SaS nebudú na kandidátke do budúcoročných parlamentných volieb.
Klub má o tejto otázke hovoriť pred schôdzou parlamentu, ktorá sa začína 9. mája.
Najviac si prilepší najpočetnejší poslanecký klub Smeru, ktorý má 49 členov a mesačne tak z rozpočtu Kancelárie NR SR dostane 1715 eur.
Marián Kvasnička sa rozhodol vystúpiť z poslaneckého klubu KDH, členom strany však zostáva. Zároveň sa vzdal i členstva v Predsedníctve KDH.
Nezaradený poslanec NR SR Alojz Hlina požiadal o vstup do poslaneckého klubu KDH. V utorok o jeho žiadosti rozhodovali členovia klubu a schválili ju.
Strana Roberta Fica teraz nepodporila obnovenie poslaneckého klubu SaS, hoci v roku 2003 Smer v parlamente hlasoval za vznik Klubu nezávislých poslancov.
Šéf parlamentu Peter Pellegrini (Smer) nevie, či v Národnej rade odobria obnovenie poslaneckého klubu SaS. Poslanci Smeru sa musia najprv poradiť.
Vznik poslaneckého klubu SaS nie je taký istý, ako to prezentovali predseda SaS Richard Sulík a budúci predseda klubu Martin Poliačik po návšteve predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.
Poslanecký klub SDKÚ v parlamente nemá päť mesiacov predsedu. Jeho osem členov ho nedokázalo zvoliť od 13. decembra 2013, kedy odišla zo strany Lucia Žitňanská.
Predseda klubu KDH v NR SR Pavol Hrušovský sa vzdal funkcie po neúspešných prezidentských voľbách 7. apríla. Jeho nástupcu členovia zatiaľ nezvolili.
Ak bude mať parlamentný poslanecký klub menej ako osem členov, zo zákona zanikne. Túto novelu podpísal prezident Ivan Gašparovič.
Ak bude mať poslanecký klub menej ako osem členov, zo zákona zanikne. Vyplýva to z novely zákona o rokovacom poriadku.