Covid už obavy nevzbudzuje, jeho následky však áno.
To, na čo sa zamerali tatranskí lekári u takmer osemsto pacientov, sa ukázalo ako správna voľba.
Českú speváčku Hanu Zagorovú v noci na stredu previezli do jednej z pražských nemocníc.
Ľudia vnímajú COVID-19 najmä ako respiračnú diagnózu, ktorá zasahuje pľúca. Covid však často znamená problém s cievami.
Pandemický rok 2020 výrazne zasiahol aj kúpeľnú liečbu na Slovensku. V porovnaní s rokom 2019 klesol počet klientov v slovenských kúpeľoch o 40 %.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Kým v 20. storočí to odborne posudzovala lekárska veda, v súčasnosti sa neraz zdá, že do problematiky hlbšie vidia stúpenkyne (a stúpenci) rôznych alternatívnych diplomov.
Bratislavčan Martin bol prvý postcovidový pacient v sanatóriu v Tatranskej Polianke.
Ide o tretinu z vyše 230 000 skúmaných pacientov. Do pol roka im diagnostikovali neurologické a psychické problémy, píše štúdia v časopise The Lancet Psychiatry.
Po roku boja s pandémiou je jasné, že COVID-19 nepostihuje len pľúca a ani sa nekončí prekonaním ochorenia. Poškodiť môže aj srdce, cievy a psychiku pacienta.
Ak ste mali ťažký priebeh tohto ochorenia a skončili ste v nemocnici, mali by ste si v prepúšťacej správe nájsť odporúčania na doliečenie v kúpeľoch.
Pre niektorých pacientov s ochorením COVID-19 je prekonanie infekcie iba začiatkom zotavovania sa.
Najčastejším dôsledkom COVID-19 sú postihnuté pľúca, ale aj srdcové, internistické a iné komplikácie. Je hrozbou nielen pre fyzické, ale aj psychické zdravie.
Tisíce ľudí na Slovensku majú vážne problémy s novou chorobou - dlhým covidom. Prevažne ide o pôvodne zdravých ľudí v mladom a strednom veku.