Práce je dostatok. Ako si ju nájsť čo najrýchlejšie a efektívne? Okrem vzdelania rozhoduje o úspechu aj niekoľko zdanlivých maličkostí. Vyvarujte sa chýb.
Pracovná zmluva je pre zamestnanca jeden z najdôležitejších dokumentov - upravuje jeho práva a povinnosti. Čo v nej nesmie chýbať? Sledujte reláciu Ide o právo.
Ďalší životopis a znova negatívna odpoveď. Ľudia po päťdesiatke, ale už aj štyridsiatnici čoraz častejšie zažívajú odmietanie zo strany potenciálneho zamestnávateľa.
Pozvali vás na pohovor? Znamená to, že ste svojím životopisom či motivačným listom zaujali. Pripravte sa precízne, aby ste dobre zapôsobili.
Čaká vás on-line pracovný pohovor a obávate sa, aby ste nezlyhali? Osvojte si rady, ako sa vyhnúť chybám a uspieť.
V období pandémie sa čoraz viac záujemcov o prácu stretne s netradičnou formou pracovného pohovoru cez videochat. Ako taký pohovor zvládnuť?
Úspech pri pracovnom pohovore nik nemá vopred istý, ale sú veci, ktoré personalistov v rámci výberového konania spoľahlivo odradia.
Uchádzačom o zamestnanie prekážajú otázky týkajúce sa rodinného stavu, detí či sexuálnej orientácie. Odborníci radia ponechať tieto otázky bez odpovede.
Prinášame vám tipy, ako uspieť na pohovore a čomu sa vyhnúť pri vyjednávaní o plate. Najdôležitejšie z nich: Aktualizujte si životopis a dobre sa pripravte.
Pri výbere oblečenia na pracovné interview sa vyhnite červenej, žltej či fialovej farbe, radia personalisti. Nič však nepokazíte hnedou, modrou či zelenou.
Hľadáte si novú prácu, ale máte strach povedať na pohovore o sebe aj niečo negatívne?
Azda najťažšie je určiť spodnú hranicu platu. Chceme síce pokryť všetky náklady a šetriť, ale musíme počítať aj s „pravidlami“ trhu práce.
Čaká vás pracovný pohovor a neviete, ako začať hovoriť o výške mzdy? Vyhnite sa najčastejším chybám, ktoré uchádzači o prácu robia.
Na pracovný pohovor je potrebné sa poriadne pripraviť. Okrem prezretia stránky firmy je užitočné sa opýtať aj ľudí, ktorí už v danej firme pracujú.
Posielate životopisy a chodíte po pohovoroch, no bez úspechu? Možno nebude problém vo vašich schopnostiach. Možno robíte chyby, ktoré vás nepustia ďalej.
Aké vlastnosti nesmú chýbať dobrému manažérovi? A ako sa dá takýto človek nájsť? Stále väčšiu úlohu v tomto procese zohrávajú personálne agentúry.
Na trhu práce sa stretávame s novodobým rozmýšľaním zamestnávateľov, ktorí čoraz viac uprednostňujú mäkké zručnosti pred tými tvrdými, teda odbornými.
Hľadáte si novú prácu? Pomôcť vám môže životopis. Ak budúceho zamestnávateľa nezaujme alebo v ňom budú chyby, nodostanete sa ani na pracovný pohovor.
Sprievodný list alebo motivačný list je prvým kontaktom s vaším potenciálnym zamestnávateľom. Dajte si na ňom záležať, aj keď sa uchádzate o prácu na dočasné pridelenie, projekt alebo prax.
Hoci je osobný pohovor najdôležitejšou časťou výberového procesu, mnoho ľudí prípravu naň stále podceňuje. Problémy im robí hovoriť o sebe a o mzde.