VLADISLAVA GUBALOVÁ: Nezamestnanosť v Európskej únii dosahuje 7,5 percenta, na Slovensku klesla na 7,2 percenta.
JOZEF LENČÉŠ: Moja dcéra, elektroinžinierka, si našla robotu v superbohatom nadnárodnom koncerne.
Kým ešte pred niekoľkými rokmi sa ľudia o prácu báli, teraz majú niektorí zamestnávatelia starosti, ako nájsť vhodných pracovníkov.
ĽUBOŠ PAVELKA: Slovensko patrí medzi krajiny s najväčším počtom štátnych sviatkov, ktoré sú dňami pracovného voľna.
ĽUBOŠ PAVELKA: Podľa štúdie OECD Slovensko a Česko patria medzi krajiny najviac ohrozené stratou pracovných miest.
MARIÁN REPA: Na Slovensku pracuje až 16 percent ľudí v noci, čo je najviac z celej EÚ. Z celkového počtu 400-tisíc viac ako tretinu tvoria ženy.
Rastúce slovenské hospodárstvo vytvorilo už stotisíc pracovných miest, ktoré ostali neobsadené. Aj tak viaceré veľké fabriky zatvárajú výrobu alebo prepúšťajú.
Miera nezamestnanosti na Slovensku sa v prvom štvrťroku tohto roka medziročne znížila o 1,7 percentuálneho bodu na 8,7 %.
V porovnaní s koncom apríla minulého roka ide o nárast o 11,8 tisíca osôb.
Populácia starne rýchlejšie, ako sa predpokladalo. Slováci budú o niekoľko rokov patriť medzi krajiny s najstaršou pracovnou silou v Európe.
ALENA KREMPASKÁ: Je 1. máj iba vyprázdnenou spomienkou na štátom organizované sprievody? Nie, pretože jeho história je hrdinská a lepšia práca je želaním takmer každého.
MARIÁN REPA: Ešte pred pár rokmi, keď nezamestnanosť dosahovala dvojciferné hodnoty, by diskusia o sociálnom dumpingu v našich pomeroch vyzerala ako čisté sci-fi.
Vláda pripravuje od januára 2018 veľké zmeny v Zákonníku práce s cieľom zvýšiť príplatky za prácu v noci, počas víkendov a počas sviatkov.
Sedemnásť amerických štátov podalo žalobu proti reguláciám, ktorými chce Biely dom obmedziť ochranu životného prostredia.
V porovnaní s koncom januára minulého roka ide o nárast o 10,7 tisíca osôb.
S postupným stúpaním platov a pribúdaním ponúk na pracovnom trhu sa mnohí Slováci púšťajú aj do väčších nákupov v obchodoch.
Od začiatku roka získalo v Nemecku prácu cez 17-tisíc utečencov. Zamestnávaniu utečencov však bránia zákony na ochranu pracovného trhu.
Portugalský ústavný súd zamietol sériu reforiem, ktoré mali zvýšiť flexibilitu na trhu práce.