S nástupom do kolektívu prichádzajú časté choroby a s nimi aj rodičovské obavy, ktoré sú však väčšinou zbytočné. Oslabená imunita detí nie je pohroma a s najväčšou pravdepodobnosťou je len dočasná.
Prepuknutie tejto nepríjemnej choroby v seniorskom veku už dnes nie je nič výnimočné. Ako ju rozoznať od obyčajného prechladnutia?
Škriabanie v hrdle, nádcha, kašeľ. Kto by to nepoznal, hlavne v čase chladnejších dní. No odporúčania na tieto neduhy sa vám zídu celoročne.
Nie je ocot ako ocot. Ten bežný používame na dochucovanie, alebo na vyváranie vodného kameňa z rýchlovarnej kanvice. Jablčným octom by však bolo škoda takto plytvať.
Chlad a zmeny počasia, suché prostredie a viac pobytu v interiéri, často preskúšajú našu imunitu. No a občas sa vírusom a baktériám predsa len podarí nájsť dieru v našom zdraví.
Je vo vašom okolí každý chorý?
Prevencia je základ a podpora imunity dokáže divy. Stavte na overené prírodné spôsoby.
Kedy je správny čas na bylinkový čaj? Ktorá bylinka je najväčší hit? Viete, ako ich miešať?
Príchod jesene je často ohlasovaný pokašliavaním, kýchaním, bolesťami hrdla, jednoducho respiračnými ochoreniami. Sú však jedinci, ktorých imunita podrží.
Niektorí ľudia si zamieňajú prechladnutie s chrípkou, no ochorenia sa líšia. Majú zvyčajne iný priebeh aj príznaky. Vyplýva to z materiálu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR k aktuálnej chrípkovej sezóne.
Táto zelenina je nenáročná na pestovanie a výborne sa skladuje. Zásobte sa ňou na zimu.
Listy tejto rastliny majú prenikavú citrónovú vôňu a používajú sa na prípravu čajov aj rôznych sladkých i slaných pokrmov.
Čaj z plodov známeho kra pijeme po celú zimu ako prevenciu proti sezónnym chorobám, no dokáže oveľa viac.
Zvýšená teplota a horúčka nie sú samy osebe chorobou, ale príznakom, že v tele sa deje niečo neprirodzené.
Poznáme ho najmä ako výraznú ingredienciu liečivých zimných čajov, no pri rôznych zdravotných problémoch sa dá využiť celoročne.
Čo robiť, keď nás imunita zradí a my potrebujeme byť čo najskôr fit?
Nepriechodnosť nosa je nepríjemná, preto sa obyčajne snažíme uvoľniť nos najrôznejšími prostriedkami.
Sú plné vitamínov, minerálov aj flavonoidov. Hovoríme o šípkach, ktoré sú vďaka vysokému obsahu vitamínu C najmä v jesennom období výbornou prevenciou proti nachladnutiu a chrípke.
Zvlášť v zime čelí obranyschopnosť organizmu tlaku chorôb. O imunitu sa treba starať. Ako na to hovorí pre Pravdu farmaceutka Mgr. Adriána Fechová.
Prirodzená obrana získaná po prekonaní bežného prechladnutia môže poskytovať určitú ochranu proti covidu.