Svet nám núka množstvo chutí, ktorým je ťažké odolať. No ak raz podľahneme lákadlu prejedania, tak je s ním skoro rovnako ťažké skoncovať ako s fajčením.
Hodovanie počas sviatkov môže spôsobiť viaceré zdravotné problémy.
Každá šiesta mladá žena sa počas života ocitne v pasci zákerných ochorení, ktoré nesú súhrnný názov poruchy príjmu potravy. Záchvatovým prejedaním trpí až 47 % populácie.
Choroby, ktoré sú v našej populácii stále tabu. Hoci sa o poruchách príjmu potravy príliš nehovorí, štatistiky sú neúprosné.
Sviatočné obdobie si tradične dokáže vybrať daň na našej postave. Hmotnosť nenaberáme len počas Vianoc. Predsviatočné obdobie nie je výnimkou.
Vianoce a záver roka majú často spoločného menovateľa v podobe nadbytočných kilogramov na váhe. Prinášame tipy, ako si poradiť s prejedením.
Ktoré jedlo zvykne najviac zaťažiť naše trávenie počas sviatkov? Čo by sme mali mať nachystané doma?
Vianočné sviatky sú v mnohých domácnostiach obdobím hodovania.
Nástup chladného počasia nás často ženie z exteriéru do interiéru. Dopad to má nielen na čas strávený vonku.
Hoci je starnutie mozgu rovnako ako aj celého tela nezvratný proces, predsa len existuje spôsob ako tento neželaný stav na čas spomaliť.
Trpia nimi už aj školáci na 1. stupni základných škôl.
Ak sa chceme vyhnúť nočným nájazdom na chladničku, jedlo by sme si mali podľa vedcov rozdeliť do dvanásťhodinového okna počas dňa.
Kľúč k strate nadbytočných kilogramov sa skrýva v psychickej pohode. Podľa nového výskumu úbytok telesného tuku súvisí s tým v akom citovom rozpoložení sa nachádzame.
Vianoce sú nielen o pokoji a pohode, ale aj o množstve jedla, ktoré dokáže prihodiť zopár kilogramov na našej hmotnosti.
Sviatky sú často spúšťačmi nadmerného a nevhodného jedenia. Vedkyne pripomínajú niekoľko zásad, ktoré nám pomôžu predísť tráviacim ťažkostiam.
Hojnosť nielen v darčekoch, ale aj v jedle. Hoci sú Vianoce skôr synonymom veľkého množstva nezdravých dobrôt a pokrmov, sviatočné dni si môžeme spríjemniť aj zdravšie.
Stres, napätie a depresie často vedú do jednosmernej cesty. K chladničke. Zajednanie problémov je bežnou témou nielen žien.
Stres sa považuje za jeden z nepriateľov štíhlej línie. Najväčším dôvodom je, že spôsobuje zaháňanie negatívnych emócii jedlom. Často tým nezdravým, príliš sladkým, alebo príliš tučným.
Stres možno považovať za jeden z hlavných faktorov priberania. Pre mnohých ľudí v strese je plná chladnička nádejou na vyrovnanie emocionálnej nepohody.
Chuť na extra porciu jedla či zákusok. Ak si po hlavnom jedle doprajeme dvadsaťminútovú pauzu, začneme chudnúť.