Cholesterol k životu potrebujeme. Ale...
Ako si môžete pomôcť sami s bolesťou hlavy?
Bolesť hlavy nie je len problémom hypochondrov a výsadou hysteričiek.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Celosvetový počet obetí pandémie COVID-19 dosahuje v týchto dňoch viac ako 5,5 milióna.
Recept na zdravé srdce je jednoduchý: Zdravá strava, váha v norme, dostatok pohybu, žiadne fajčenie a málo stresu. Riaďte sa ním. Vaše srdce sa vám odmení.
BRANISLAV OBŠITNÍK, STANISLAV NEUMANN: Investovanie do programov prevencie a podpory zdravia prináša najúčinnejšiu možnosť riešenia odvrátiteľných úmrtí.
Ochorenie COVID-19, vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2, nám pred vyše rokom úplne zmenilo život. Ako vírus poraziť? Napríklad aj očkovaním. Zaberá však aj na mutácie?
Sex možno považovať nielen za radosť, ale aj liek a prevenciu pred rôznym typom ochorení. Na to, aby spoľahlivo účinkoval, je potrebné aj správne dávkovanie.
Vitamíny a minerálne látky sú vzácne mikroživiny, bez ktorých by ľudské telo nefungovalo správne a spoľahlivo. Ktoré teraz pomôžu vášmu imunitnému systému?
Ministerstvo zdravotníctva vydalo tabuľku príznakov pri nástupe ochorenia, v ktorej porovnáva COVID-19, prechladnutie, chrípku a sezónne alergie.
Zbavte sa rizika, že budete počas leta trpieť nevoľnosťou, vracaním, hnačkou a horúčkou. Ako na to?
Počasie je stále krajšie, opatrenia ustupujú... Kto by si nešiel zacvičiť von? Stále však netreba zabúdať na ochranu zdravia.
Imunitný systém seniora už nereaguje tak pohotovo a presne ako u mladých ľudí. Preto sú ľudia nad 65 rokov ohrozenejší a mali by sa viac chrániť.
Pravdepodobnosť, že sa nakazíte koronavírusom, je každým dňom vyššia. Pomôcť si môžete aj stravou s nenasýtenými mastnými kyselinami omega-3 a vitamínom D.
Rizikovými skupinami sú starší ľudia a ľudia s oslabenou imunitou. Ak patríte do niektorej z nich, ako môžete znížiť riziko nákazy chorobou Covid-19?
Päť až 15 percent slovenskej populácie každý rok ochorie na "obyčajnú" chrípku. Odborníci, aj v súvislosti s novým koronavírusom, varujú pred zbytočnou panikou.
Čo je nové v slovenskom zdravotníctve? Aké boli najčastejšie dôvody na hospitalizáciu v rokoch 2018 a 17? A viete, čo robí urológ? Až 40% opýtaných nevedelo...
Ako si čo najdlhšie udržať ostrý zrak, kedy by ste mali vyhľadať lekára a ako vyzerá preventívna prehliadka? Poškodzuje čítanie v tme zrak? Ako cvičiť s očami?
Príznaky, rizikové faktory, ale i kde hľadať pomoc po poškodení sluchu u ľudí v pokročilom veku si možno prečítať v tomto článku.
Fajčiari si myslia, že im cigarety pomáhajú zvládať stres, skutočnosť je však taká, že zhoršujú kvalitu ich psychického života.