Budíte sa unavení aj po dlhom spánku? Vedci odhalili prekvapivé dôvody, ktoré ničia váš odpočinok. Toto sú hlavné príčiny rannej únavy.
„Pohyb by mal slúžiť hlavne ako prevencia pred bolesťami chrbta, obezitou a ďalšími chorobami.“ Prečo nemajú tínedžeri podceniť pohyb a ako si dať v tomto smere na seba pozor?
Jej pestovanie nie je zložité, stačí trochu pôdy a semená. Z vlastnej záhradky je určite zdravšia a chutnejšia než z obchodu.
Cholesterol k životu potrebujeme. Ale...
Ako si môžete pomôcť sami s bolesťou hlavy?
Bolesť hlavy nie je len problémom hypochondrov a výsadou hysteričiek.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Celosvetový počet obetí pandémie COVID-19 dosahuje v týchto dňoch viac ako 5,5 milióna.
Recept na zdravé srdce je jednoduchý: Zdravá strava, váha v norme, dostatok pohybu, žiadne fajčenie a málo stresu. Riaďte sa ním. Vaše srdce sa vám odmení.
BRANISLAV OBŠITNÍK, STANISLAV NEUMANN: Investovanie do programov prevencie a podpory zdravia prináša najúčinnejšiu možnosť riešenia odvrátiteľných úmrtí.
Ochorenie COVID-19, vyvolané koronavírusom SARS-CoV-2, nám pred vyše rokom úplne zmenilo život. Ako vírus poraziť? Napríklad aj očkovaním. Zaberá však aj na mutácie?
Sex možno považovať nielen za radosť, ale aj liek a prevenciu pred rôznym typom ochorení. Na to, aby spoľahlivo účinkoval, je potrebné aj správne dávkovanie.
Vitamíny a minerálne látky sú vzácne mikroživiny, bez ktorých by ľudské telo nefungovalo správne a spoľahlivo. Ktoré teraz pomôžu vášmu imunitnému systému?
Ministerstvo zdravotníctva vydalo tabuľku príznakov pri nástupe ochorenia, v ktorej porovnáva COVID-19, prechladnutie, chrípku a sezónne alergie.
Zbavte sa rizika, že budete počas leta trpieť nevoľnosťou, vracaním, hnačkou a horúčkou. Ako na to?
Počasie je stále krajšie, opatrenia ustupujú... Kto by si nešiel zacvičiť von? Stále však netreba zabúdať na ochranu zdravia.
Imunitný systém seniora už nereaguje tak pohotovo a presne ako u mladých ľudí. Preto sú ľudia nad 65 rokov ohrozenejší a mali by sa viac chrániť.
Pravdepodobnosť, že sa nakazíte koronavírusom, je každým dňom vyššia. Pomôcť si môžete aj stravou s nenasýtenými mastnými kyselinami omega-3 a vitamínom D.
Rizikovými skupinami sú starší ľudia a ľudia s oslabenou imunitou. Ak patríte do niektorej z nich, ako môžete znížiť riziko nákazy chorobou Covid-19?
Päť až 15 percent slovenskej populácie každý rok ochorie na "obyčajnú" chrípku. Odborníci, aj v súvislosti s novým koronavírusom, varujú pred zbytočnou panikou.
Čo je nové v slovenskom zdravotníctve? Aké boli najčastejšie dôvody na hospitalizáciu v rokoch 2018 a 17? A viete, čo robí urológ? Až 40% opýtaných nevedelo...