PETER WEISS: Proti referendu a skracovaniu volebného obdobia hlasovaním v NR sa argumentuje tým, že destabilizuje politickú scénu. V skutočnosti sa vládna koalícia destabilizovala sama.
IGOR DANIŠ: Najprv si musíme zadefinovať, kto sa hodí na hlavu štátu a čo by mal uchádzač spĺňať. V tom jasno ani v jednej časti bývalej federácie dodnes nemáme.
PETER WEISS: Ak hlava štátu konštatuje, že „takto to ďalej na Slovensku ísť nemôže“, mala by sa miesto obhajoby amatérskej a spoločnosť rozvracajúcej vlády zasadiť za jej skorý koniec.
IGOR DANIŠ: Kedykoľvek v histórii, keď politici začali mávať kartou očistenia spoločnosti od toho či onoho elementu, viedlo to k ohromným tragédiám.
IGOR DANIŠ: Ak chce prezidentka upokojiť situáciu, musí na svoju stranu získať všetky dôležité politické sily. Nájsť konsenzus - spoločný menovateľ do budúcnosti - nebude ľahké.
MARTIN KRNO: Minister Lajčák po februárových voľbách už nevidí svoju budúcnosť v nijakej vláde. Vo svete sa však určite nestratí.
Nová prezidentka Zuzana Čaputová nastúpila do úradu po zložení prezidentského sľubu v sobotu 15. júna.
MARTIN KOVÁČIK: Podvody s daňami a pozemkami Kiska nevysvetlil, a tak nemá morálne právo ísť do politiky.
Zuzana Čaputová priznala, že na jej kampani sa podieľala agentúra, ktorá predtým v Rakúsku pomáhala krajnej pravici.
Slovensko bude mať prvý raz prezidentku. Maroš Šefčovič priznal prehru a blahoželal Zuzane Čaputovej k postu prezidentky Slovenskej republiky.
Volebné moratórium sa pre incident v Medzanoch, kde opitý muž vyniesol a poškodil volebnú urnu, predĺžilo do 23:16.
Môže byť prezident nadstranícky? Ukázalo sa, že najmä v krízových situáciách nie je hlava štátu neutrálny arbitrom, ale stáva sa aktívnym politickým hráčom.
MARTIN KRNO: Andreja Kisku síce po príchode do Chicaga nadšene nevítalo 150-tisíc Slovákov a Čechov, ale stihol sa vyjadriť k najdôležitejším otázkam svetovej politiky.
Ambície Andreja Kisku po ukončení prezidentského mandátu čoraz zreteľnejšie smerujú k straníckej politike.
Spomedzi parlamentných strán okrem hnutia OĽaNO svojho kandidáta doposiaľ nepredstavili vládne strany Smer a ani SNS.
Predseda vlády SR Peter Pellegrini pred rokovaním vlády nepotvrdil, či sa bude v nadchádzajúcich prezidentských voľbách uchádzať o post hlavy štátu.
Na ďalšie mená sa čaká. Kandidátov majú oznámiť ešte vládne strany Most-Híd, SNS, Smer či opozičné OĽaNO.
Termín súdneho pojednávania v spore o pozemky pod Tatrami medzi prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom a zubárom z Popradu Jánom Francom je známy.
Súboj o post prezidenta zrejme prinesie záplavu kandidátov na najvyšší ústavný post, po odstúpení Andreja Kisku sa dá očakávať, že mien bude viac.
Sudca Najvyššieho súdu patrí medzi hlavných kritikov súčasnej hlavy štátu Andreja Kisku. V roku 2019 plánuje kandidovať za slovenskú hlavu štátu.