Kvapká z vás pot, cvičíte, zvyšujete objemy nabehaných kilometrov, počítate kalórie a váha stále nejde smerom nadol. Čo je najhoršie, občas sa dokonca úplne nečakane vyšvihne hore.
Hľadanie odpovede na otázku, či lahodný alkoholický nápoj patrí do zdravého stravovanie žien zamestnáva vedcov už desaťročia. V súčasnosti prichádzajú s prekvapivými zisteniami, ktoré môžu niekoho potešiť a iných zase zarmútiť.
Seniori majú tendenciu konzumovať menej jedla a piť menej vody. Čo sa za tým skrýva a prečo i napriek nízkemu príjmu potravín či vody priberajú?
Ak sa chceme vyhnúť nočným nájazdom na chladničku, jedlo by sme si mali podľa vedcov rozdeliť do dvanásťhodinového okna počas dňa.
Odborníci sa svorne zhodujú, že zmena návykov pitného režimu dokáže mať na svedomí úbytok tukových vankúšikov zo stredu tela.
Brušný tuk je nepriateľom každej postavy. Zápas s ním však nie je práve najľahší a nie je nič horšie, ako keď vám pokazí deň.
Chuť na sladké sa zvyšuje u tínedžerov najmä vtedy, ak zanedbávajú pravidelný nočný odpočinok. Nový výskum tvrdí, že menej spánku môže u dospievajúcich zvýšiť túžbu po cukre.
Príchod bábätka na svet predchádzajú u nežného pohlavia výrazné telesné i duševné zmeny. Často sú spojené so zmenou chuti, ale aj s priberaním na hmotnosti.
Vitamín D je v súčasnosti skloňovaný ako jeden z pilierov pomoci pri zvládaní COVID-19. Jeho nedostatok však neznamená len menšiu odolnosť na ochorenia, ale aj neustály nárast váhy.
Snaha zhodiť prebytočné kilogramy v poslednom roku dostávala poriadne na frak. S pandémiou koronavírusu ľudstvo pribralo. Hashtag Quarantine 15 sa stal novým trendom.
Na raňajky, desiatu, olovrant a možno aj večeru. Tri až štyri porcie obľúbeného pečiva môžu byť príčinou nenápadného naberania kilogramov tuku.
Je vzorom zdravého životného štýlu a disciplinovanosti, ale ani na nej nezostali následky pandémie bez povšimnutia.
Cukor. Chutná droga, ktorej nikdy nie je dosť. Ak je jej príliš veľa, negatívne ovplyvňuje nielen mozog, ale aj vzhľad postavy. Dokážeme si vôbec poradiť s týmto druhom závislosti?
Voňavé medovníky, vysmážaná ryba a k tomu ešte majonézový šalát. Aj tieto dobroty si môžeme dopriať počas vianočných sviatkov bez výčitiek svedomia.
Uberanie si z taniera a škrtenie kalórií neznamená ihneď chudnutie na váhe. Práve naopak, tvrdé diéty môžu ohroziť hormonálny, tráviaci systém a psychiku ženy.
Viac soli, silnejší smäd. Vedci však tvrdia niečo iné. Slané potraviny ovplyvňujú podľa nich viac pocit hladu a priberanie na váhe.
Má status aktuálne asi najznámejšej filmovej bacuľky, ale to možno bude už čoskoro minulosť. Nemyslíme status, ale kilá plus.
Zaujímavý prieskum sa konal u našich rakúskych susedov, tu sú výsledky.
Nedostatok pohybu, väčšia chuť do jedla a sedavý spôsob života počas izolácie v čase vyčíňania koronavírusu. Aj toto sa môže podpísať pod nárast telesnej hmotnosti.
Aktuálna štúdia ukazuje: Spraviť denne veľa krokov síce podporuje zdravie, nechráni však pred nadváhou.