Študenti dvoch slovenských univerzít môžu už počas prebiehajúceho zimného semestra rozšíriť svoje vedomosti aj o základy práce s ekonomickými softvérmi SAP.
Slovenské univerzity sú o ľuďoch a ich vízii, legislatíva je druhoradá. Na konkrétnych ľuďoch stojí a padá kvalita štúdia a spolupráca akademického sektora s praxou.
Žiakom základných škôl chýbajú nielen vedomosti a technické myslenie, ale aj manuálne zručnosti. Pomôcť by mohol projekt Technika hrou od základných škôl.
Štúdium na strednej škole je pre niektoré rodiny veľkým finančným výdavkom. Štát preto ponúka sociálne štipendium aj stredoškolákom. Požiadať oň možno hocikedy.
Smejete sa na predstave chirurga, ktorý sa učil cez počítač? Dnešný svet patrí smartfónom a moderné technológie zasahujú do všetkých oblastí života. Vzdelávanie nie je výnimkou.
Politici nie vždy školám pomáhajú, niekedy ich dokonca brzdia, tvrdí Tomáš Feřtek, spoluzakladateľ spoločnosti EDUin, ktorá sa zaoberá vzdelávacou politikou.
Práca v zahraničí je pre mnohých lákavá. Pre kariérny rast i finančné benefity aj pre poznávanie sveta, nových kultúr, ľudí. No má aj svoje úskalia.
Slovenské vysoké školy nie sú motivované zlepšovať kvalitu svojej práce, chýba totiž konkurencia. Často im stačí, že vychovávajú priemerných absolventov a študentom tento stav vyhovuje.
Vstupom SR do Európskej únie sa slovenským študentom otvorila cesta na britské univerzity. Získali rovnaký status ako domáci, vďaka čomu majú prístup k rovnakým možnostiam financovania.
Spoločnosť Isover vyhlasuje 13. ročník medzinárodnej súťaže, v ktorej študenti architektúry navrhujú inovatívne a energeticky efektívne riešenia reálnych zadaní na celom svete.
Petra Špaková získala štipendium na Mod'Spe Paris Central Europe, vysokej škole módy a obchodu, ktorá je v Bratislave a je jediná v strednej Európe.
Nútia študentov nazerať do praxe, preverujú ich schopnosti, vzdelávajú ich a pripravujú na kariéru. Reč je o študentských súťažiach, ktoré majú v súčasnosti rôzne podoby.