Šance Slovenska sú podľa analýzy mikroskopické.
Ekonomika sa vracia k solídnemu hospodárskemu rastu a začnú pribúdať aj pracovné miesta.
Zadlženosť krajiny môže byť do roku 2070 dvoj- až päťnásobne vyššia ako dnes, varuje spolkové ministerstvo financií. Za takých podmienok by bol súčasný sociálny systém neudržateľný.
Predpovedať módne trendy je ošemetná vec. Znalci ale majú podľa stanice BBC vo viacerých veciach jasno.
Dlh krajiny bude podľa očakávaní NBS rásť aj naďalej.
Viac krvi, menej krvi a znova viac krvi. V takom rytme by sa podľa prognóz malo potvrdenie Putina na poste šéfa Kremľa prejaviť na ukrajinských bojiskách.
Rast slovenskej ekonomiky by v tomto roku mal byť na úrovni 1,2 % a v budúcom roku o 1,4 %. V obidvoch prípadoch ide o mierne zhoršenie oproti predchádzajúcej prognóze.
Ministerstvo práce a sociálnych vecí už pripravuje návrh vyhlášky, ktorou sa stanoví vzor dôchodkovej prognózy a podrobnosti o jej obsahu.
Pretrvávajúca vysoká inflácia zostáva brzdou hospodárskeho rastu Ruska.
Bankový sektor na Slovensku je podľa NBS stabilný, najväčším problémom ostáva rast cien.
Zosobnením pokoja, vyrovnanosti a intuície je v čínskej mytológii zajac, s ktorým je spájaný nadchádzajúci čínsky nový rok.
Slovensko sa podľa Dmitrija Medvedeva stane súčasťou Štvrtej ríše, kde Nemecko sústredí svoje východoeurópske satelity. Rozpadne sa Európska únia, Spojené kráľovstvo a po občianskej vojne aj USA.
Prečo je inflácia taká vysoká?
Jarné hospodárske prognózy EÚ, ktoré v stredu predstavila Európska komisia (EK), naznačili, že ekonomika eurobloku sa v roku 2021 zvýši o 4,2 percenta a v roku 2022 o 4,4 percenta.
Začiatok očkovania v celej EÚ poskytuje dôvod na opatrný optimizmus z hľadiska oživenia ekonomiky.
Aktuálny výpis obsahuje prognózu dôchodku v pesimistickom, základnom aj optimistickom scenári pri zohľadnení inflácie.
Ešte horšie ako prvé odhady. Našu ekonomiku čaká strmý pád aj podľa letnej prognózy Európskej komisie. Padnúť by mala tento rok o deväť percent.
Slovenské hospodárstvo by malo podľa aktuálnej prognózy eurokomisie v tomto roku klesnúť o 9 %, namiesto predchádzajúceho odhadu 6,7 %.
MICHAL MAJTÁN: Dnes prichádza do úvahy spracovať len viac alebo menej pesimistický variant prognózy. Jej zmyslom je, aby motivovala k hľadaniu opatrení, aby sa neuskutočnila.
Americká ekonomika by mohla v nasledujúcom štvrťroku klesnúť až o 14 %, predpokladajú ekonómovia banky JP Morgan.