Na protesty proti Macronovi ešte pred Barnierovým vymenovaním vyzvala ľavica, ktorá síce vyhrala voľby, ale nedostala šancu zostaviť vládu.
Samotný objem návštevníkov – takmer 30 miliónov v roku 2023 – viedol k výraznému zaťaženiu mestskej infraštruktúry, trhu s bývaním a miestnych podnikov.
MIROSLAV TÍŽIK: Odvolávanie riaditeľov národných kultúrnych inštitúcií vyvolalo veľkú mediálnu búrku a opäť dalo zbraň do rúk opozičných politických strán.
Toto leto sa uhorková sezóna nekoná, o zábavu sa stará najmä ministerstvo kultúry. Opozičné strany si od atentátu na premiéra Roberta Fica v Handlovej dávali s protestmi pauzu.
Myslím, že to pridalo ľuďom, ktorí v týchto destináciách žijú, veľa úzkosti a frustrácie.
Nedávne násilnosti odštartovalo zabitie troch malých dievčat v Southporte.
Muhammad Júnus bude šéfom dočasnej vlády v Bangladéši, ktorým dosiaľ zmietali krvavé nepokoje.
Študenti chcú vznik dočasnej vlády, ktorej hlavným poradcom bude laureát Nobelovej ceny za mier Muhammad Júnus.
Velenie armády prisľúbilo, že "spravodlivosti bude učinené zadosť" a že všetky vraždy a zverstvá, ku ktorým došlo v posledných týždňoch, budú potrestané.
„Stála armáda" špeciálne vybraných policajtov, rýchle súdy, ochrana pre moslimov. To sú kroky proti násilným protestom v Británii, ktoré sú namierené proti utečencom.
Protesty sa konajú z dôvodu ekonomických problémov v krajine.
Za víťaza volieb bol pritom vyhlásený Nicolás Maduro, čo spochybňuje opozícia i viaceré krajiny.
Medzi obeťami sú aj policajti a úrady zatkli viac ako 1 100 ľudí.
Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.
Počas protestov, ktoré vypukli v máji, zomrelo deväť ľudí vrátane dvoch príslušníkov polície.
Opatrenia sa podľa ministra Šutaja Eštoka zatiaľ nebudú týkať takzvaných nenávistných prejavov.
Opozičný zákonodarca Beqa Liluašvili počas stredajšieho rokovania naživo vysielal z rokovacej sály parlamentu. Na videu vidno, ako poslanci kričia a fyzicky sa navzájom konfrontujú.
Na rozohnanie davu ľudí, ktorí sa zišli na zhromaždení proti prijatiu zákona o transparentnosti zahraničného vplyvu, použila gruzínska polícia slzotvorný plyn, vodné delá a obušky.
Vlna demonštrácií sa začala na Kolumbijskej univerzite v New Yorku, rýchlo sa však rozšírila po celej krajine.
Hlavnou témou protestu je boj proti ovládnutiu RTVS.