Francúzsky koncern PSA je pri chuti. Po úspešnej akvizícii Opela sa pozerá po ďalšej. Šušká sa o spoločnosti Jaguar Land Rover.
Posledný veľký investičný úspech zaznamenala domáca ekonomika príchodom britskej automobilky Jaguar Land Rover do mesta Nitra.
Francúzsky koncern PSA plánuje ďalšiu akvizíciu. Jeho záujem o taliansko-americký konglomerát FCA mu však nevyšiel.
Koncern Volkswagen, PSA či Renault majú s malými modelmi segmentu A problém. Buď sa zmenia, alebo celkom zaniknú.
Francúzsky automobilový koncern v najbližších týždňoch až mesiacoch predstaví úplne nové osobné motorové vozidlo, ktoré bude vyrábané len na Slovensku.
Spoločný podnik TPCA v českom Kolíne, kde automobilky Toyota, Peugeot a Citroën vyrábajú od roku 2005 malé mestské modely, čakajú zmeny.
Vývoz slovenských automobiliek do Veľkej Británie klesá. V tomto roku podľa Štatistického úradu klesol dovoz zo Spojeného kráľovstva na Slovensko o viac ako 20 percent.
Koncern PSA už vo veľkom využíva platformu EMP2, teraz sa k nej však pridá druhá pre menšie modely. Napríklad Peugeot 208, Opel Corsa alebo Citroën C3.
Koncern PSA má v oblasti elektromobility veľký sklz. Dohnať ho chce jednoduchou úpravou už existujúcich modelov. Prvým pionierom by sa mal čoskoro stať Peugeot 208 Electric.
Je to prekvapivé, ešte vlani totiž francúzsky koncern PSA podobné špekulácie o predaji vývojového oddelenia Opela rázne odmietol.
Elektrickú ofenzívu odštartuje koncern PSA na jesennom autosalóne v Paríži. Pod značkou DS tu predstaví prvý čistý elektromobil postavený na úplne novej platforme e-CMP. Pôjde o malý crossover.
Šéf koncernu PSA si nedáva servítku pred ústa. Po kritike elektromobilov hovorí aj o tom, koľko ročne stojí automobilových výrobcov tlak únie na znižovanie emisií.
Koncern PSA končí spoluprácu s japonským dodávateľom prevodoviek Aisin. Nové modely Peugeotu, Citroënu, DS a Opelu prepriahnu na automaty spoločnosti Punch Powertrain, ktorá je v rukách čínskych vlastníkov.
Francúzsky koncern PSA, ktorý združuje značky Peugeot, Citroën, DS a najnovšie Opel, musí dohnať konkurenciu. Plánuje preto veľkú elektrickú ofenzívu.
Kúpa automobilky Opel zo strany koncernu PSA nemusí byť ternom, ako si Francúzi mysleli. Po fúzii to už priznávajú aj oni sami a od bývalého vlastníka, koncernu GM, požadujú kompenzáciu. O čo vlastne ide?
Francúzsky koncern PSA požaduje od amerického koncernu General Motors približne polovičku z 1,3 miliardy eur, ktoré tento rok zaplatil za značku Opel.
Sto dní od prevzatia Opela francúzskym koncernom PSA oznámila automobilka z Russelsheimu ozdravný plán. Má názov Pace a počíta s radikálnym znížením nákladov, synergiou s Peugeotom a s príchodom veľkého počtu elektrifikovaných modelov.
Skupine PSA, ktorá zastrešuje značky Citroën, Peugeot, DS a čoskoro Opel, hrozí astronomická pokuta päť miliárd eur.
Európska komisia v stredu schválila plánované prevzatie nemeckej automobilky Opel francúzskym konkurentom PSA.
Zdalo sa, že prevzatie značky Opel francúzskym koncernom PSA je hotová vec. Teraz sa však objavil problém, ktorý by mohol viesť k zrušeniu fúzie. Tvrdí to nemecký Allgemeine Zeitung.