Reportáž o tom, ako zabíjame všetko život v slovenských riekach.
Tuk v mäse je strašiak, preto sa odporúča jesť najmä také mäso, kde je ho málo. Výnimkou sú ryby.
Leto je čas, keď nemáme chuť na ťažšie pokrmy, preto prinášame ľahšie jedlá, z ktorých si možno pripraviť chutný obed, prípadne večeru.
Veľkonočné sviatky sú spolu s Vianocami obdobím, keď sa v rodinách opulentne je a pije. Trávenie aj váha dostávajú zabrať - ale nemusí to byť tak.
Vážia sa na gramy, a predsa dajú jedlu celkom inú chuť, vôňu, vzhľad, ba aj látky pre zdravie.
Dobré víno prináša radosť. Keď sa však snúbi s dobrým jedlom, pôžitok sa násobí. Vytvárajú spolu mimoriadne chutný harmonický celok.
Osem z desiatich českých i slovenských domácností si od októbra 2017 do septembra 2018 kúpilo ryby a na nákup sa vybrali v priemere sedem ráz do roka.
Ryby ani šalátu sa počas štedrovečernej večere vzdať nemusíte. Ale zvoľte ľahšiu verziu, ponúkame recept.
Vepřo-knedlo-zelo, svíčková, škubánky, rajská a koprovka... mnohé české dobroty sú doma aj na Slovensku. Aj vďaka histórii, ktorá nás pred sto rokmi spojila.
Nedeľný obed bol vždy synonymom toho najlepšieho a najchutnejšieho. Chvíľou, v ktorej sa akoby spomalil čas.
Jedlá s tajomstvom. Už názov napovedá, že sa v nich skrýva ďalší rozmer – tajomná plnka, možno príbeh... Hoci aj ten kaukazský.
Veľké plus pstruha, ktorý je vskutku unikátnou rybou, je jeho pomerne ľahká dostupnosť v čerstvom stave, nekomplikovaná príprava a chutné jemné mäso.
Rybie menu na slovenskom štedrovečernom stole sa mení. Okrem kapra a filé býva hlavným rybím chodom pstruh, losos, ale aj dnes čoraz vzácnejšie ryby ako zubáč, šťuka, sivoň či sumec.
Aké bylinky pomôžu pri príprave pstruha?
Mladé rodiny čoraz viac uprednostňujú na štedrovečernom stole zdravšie varianty tradičných vianočných jedál.