Psychológovia majú s učiteľmi konzultovať, čo sa stalo a ako zvládnuť tému šikany v triedach.
Máme za sebou sviatočné dni, keď sa v mnohých slovenských domácnostiach popíjal alkohol. Dostal sa aj do rúk vašich detí?
Partnerské vzťahy majú rôzne podoby a tiež fázy. Ak však narazíte na žiarlivca, pre ktorého je táto emócia jedna zo základných stránok fungovania...
Mladí v čase pandémie potrebujú dospelých, ktorí pre nich budú konzistentnými partnermi, na ktorých sa môžu obrátiť a ktorí ich budú touto dobou sprevádzať.
Pokiaľ sa človek dostane do situácie, keď jeho smútenie za blízkou osobou trvá priveľmi dlho, mohla by mu pomôcť podporná skupina.
Nevera v partnerskom vzťahu automaticky číta troch zainteresovaných. Okrem páru je to aj milenka či milenec.
Vulgárne nadávky, útoky na fyzický vzhľad či mentálny stav. Ale niekedy na pohľad len obyčajná veta...
Nazývať neveru fenoménom moderných vzťahov sa môže zdať niekomu odvážne. Isté však je, že s neverou príde do kontaktu takmer každý.
Deti sa pred pár týždňami vrátili späť do škôl. Hoci návrat sprevádza zvyčajne radosť aj nadšenie, neskôr sa môžu objaviť aj problémy.
Ako zvládnuť situáciu, ak sa názory na vakcináciu líšia v rodine, alebo ich vytvoria konflikt medzi kamarátmi či kolegami?
Žiarlivosť je emócia, ktorú asi zažil každý z nás. Vo vzťahoch môže mať rôzne podoby. Niekedy vzťah osvieži, dodáva mu náboj, ale...
Smrť je neoddeliteľnou súčasťou života, no napriek tomu sa témam o nej radšej vyhýbame.
Keby si politici dali za cieľ zničiť duševné zdravie, počas pandémie koronavírusu by to nemohli robiť lepšie.
Keď si vyberáme víno, mali by sme asi zvažovať jeho geografickú jedinečnosť, odrodu viniča a ročník.
Psychiatri v Nemecku vyjadrujú znepokojenie nad tým, že zatváranie škôl a ďalšie opatrenia proti šíreniu koronavírusu vyvolávajú u detí a tínedžerov strach, stres a rôzne psychické poruchy.
Osamelosť, strach a obavy zo zvládnutia pandémie COVID-19. Tieto problémy ťažia drvivú väčšiu ľudí, ktorí kontaktujú linku pomoci.
O tom, že farby dokážu pôsobiť na našu myseľ, priniesť jej upokojenie, ale tiež podráždiť, sa hovorí už dlho.
Tvrdá skúška nervov. Sociálna izolácia počas druhej vlny koronakrízy sa nedotýka iba psychiky starších. Daň si vyberá v podobe napätia, depresie či agresivity. Ako si s tým poradiť?
Že karanténa nesvedčí mozgu a vytráca sa empatia, nehovoria len psychológovia a psychiatri, ale dosvedčuje to aj výskum mozgovej aktivity.
Dlho sme sa pohrávali s myšlienkou mať telefonickú krízovú linku. Ani vo sne by nám však nenapadlo, že sa nám táto túžba splní práve v čase pandémie COVID-19.