Američan Nick Hague a Rus Alexej Ovčinin, ktorí minulý týždeň prežili dramatické chvíle pri havárii rakety Sojuz, porozprávali o svojich zážitkoch pri polhodinovom núdzovom pristátí.
Informovala o tom oficiálna tlačová agentúra SPA s tým, že húsíovia vystrelili raketu v stredu popoludní.
Dva satelity plánujú nechať vo vesmíre v súvislosti s testovaním, pričom tretí sa vráti do atmosféry a spadne na Zem.
Raketu vypálilo španielske lietadlo pri prelete mesta Otepää, naposledy bola videná asi 40 kilometrov od mesta Tartu.
Minister obrany pobaltskej republiky Jüri Luik nariadil vo štvrtok pozastavenie manévrov vzdušných síl NATO v Estónsku až do vyšetrenia incidentu.
Naposledy bola raketa videná asi 40 kilometrov od mesta Tartu.
Nová ruská raketa ktorá má podľa skorších vyhlásení Kremľa prakticky neobmedzený dosah, neprešla testami a doletela do vzdialenosti nanajvýš 35 kilometrov.
Ruské ministerstvo obrany minulý piatok oznámilo aj úspešnú skúšku najnovšieho typu medzikontinentálnej balistickej rakety.
Ruská raketa Sojuz vyniesla na obežnú dráhu ďalšie štyri družice systému O3b, ktorý má zabezpečiť lepšie internetové pripojenie pre rozvojové krajiny.
ALENA KREMPASKÁ: Kritici môžu namietať, že je to vec Elona Muska, ktorý si za svoje peniaze môže robiť, čo chce.
Ukrajinská armáda dostane americké protitankové riadené strely typu Javelin tento rok, oznámil ukrajinský minister obrany Stepan Poltorak.
Ďalšie tri deti utrpeli zranenia.
Tri rakety zasiahli v nedeľu turecké mesto Reyhanli ležiace v provincii Hatay neďaleko turecko-sýrskych hraníc.
Z indickej základne Šríharikóta odštartovala raketa s 31 mikro- a nanosatelitmi siedmich rôznych krajín vrátane jubilejnej, stej indickej družice.
Americký prezident Donald Trump nedávno odmietol znovu potvrdiť jadrovú dohodu s Iránom a zároveň oznámil zavedenie nových sankcií voči tejto krajine.
Raketa, ktorú v pondelok krátko pred 23:00 SELČ odpálila Severná Kórea z miesta neďaleko Pchjongjangu, dopadla do Tichého oceánu.
Informácie o potenciálnych obetiach afgánskeho incidentu zatiaľ nie sú k dispozícii.
India prostredníctvom svojej najmohutnejšej, šesťtonovej nosnej rakety vypustila na obežnú dráhu vyše trojtonový komunikačný satelit.
Spoločnosť SpaceX ako prvá opakovane použila prvý stupeň nosnej rakety na vynesenie družice na obežnú dráhu. Tento krok má zlacniť a zrýchliť vesmírne lety.
Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) vykonala v stredu na svojom východnom pobreží skúšku rakety, ktorá však pravdepodobne nebola úspešná.