Ak máte na svojom tele podozrivo sa zväčšujúce znamienko, neváhajte vyhľadať odborníka. Ale za kým ísť? Ako ho liečiť? Kto a ako vám ho môže odstrániť?
Je vždy svetlý melanóm menej zhubný a tmavý zabíja? Neobjavia sa ďalšie, ak si ho dáte vyrezať? Sú "vlasaté" znamienka rizikovejšie?
Ku vzniku najzhubnejšej rakoviny kože, melanómu, prispieva najmä nárazové vystavovanie sa slnku. Trávime značnú časť roka vnútri a následne sa chceme opáliť...
Zdravé opálenie? To sotva dosiahneme zo solária! Práve naopak!
Uviedol to po návšteve u lekárov, ktorí mu odstránili materské znamienko z ucha.
V nedeľu dňa 27. októbra 2019 sa už po tretí raz uskutoční edukačno-preventívne podujatie Trh kože.
Opálenie je poplašným signálom, ktorý znamená, že pleť bola napadnutá slnkom.
Mohli nás ochrániť pred dlhodobým poškodením, ako sú vrásky. Tu je niekoľko tipov, ako sa vyhnúť podobným chybám.
Už po šestnásty raz sa Slovensko zapája do európskeho projektu Euromelanoma.
Zásluhou úspešnej osvety rakoviny kože, zníženému vystavovaniu sa slnečným lúčom, používaním UV faktora došlo v posledných 20 rokoch ku pandémii nedostatku vitamínu D.
Austrálski vedci vyvinuli krvný test, ktorý podľa nich dokáže odhaliť melanóm už v jeho raných štádiách.
Opaľovanie v soláriu nie je také bezpečné, ako si myslia mnohí jeho vyznávači.
Malígny melanóm vzniká z pigmentových buniek. Jeho výskyt narastá viac ako výskyt akéhokoľvek iného zhubného ochorenia a objavuje sa u stále mladších ľudí.
Riziko zhubného nádoru kože - malígneho melanómu - zvyšuje opakované spálenie najmä v detskom veku a takzvané nárazové opaľovanie, teda občasné intenzívne vystavovanie sa slnku.
Lekári zverejnili šokujúcu fotografiu starnutia pokožky prostredníctvom UV žiarenia. Čo spôsobí silné slnečné žiarenie s našou tvárou?
Na jedného človeka, ktorý zomrie na rakovinu kože, pripadne tridsať ďalších, ktorí zomrú na nedostatok vitamínu D. Švédsky lekár tvrdí, že opaľovanie je zdravé.
Nový výskum v European Journal of Medicinal Chemistry naznačuje, že niektoré druhy zeleniny dokážu účinne bojovať s rakovinou kože.
Leto sa síce prehuplo už do druhej polovice a intenzita slnečného žiarenia sa môže zmierniť. Neznamená to však, že sa treba prestať pred slnkom chrániť.
Nielen opaľovací krém, ale aj určité potraviny chránia naše telo pred nebezpečným UV žiarením. Toto sa oplatí v týchto dňoch zakomponovať do nášho jedálnička.
Posilňuje imunitný systém, zmierňuje príznaky astmy, uzdravuje oči a bojuje proti niektorým druhom rakoviny. Aj takéto účinky má grapefruit.