Ransomvérové útoky najčastejšie zasiahli finančníctvo, zdravotníctvo, maloobchod a služby. Na Slovensku boli evidované 4 prípady verejného ransomvérového vydierania.
Hackeri spôsobili škody za miliardy dolárov, na výkupnom utŕžil viac ako 120 miliónov dolárov.
Množstvo citlivých údajov Toyoty získala známa ransomvérová skupina Medusa, špecializujúca sa na útoky proti veľkým spoločnostiam, oficiálnym inštitúciám a kritickej infraštruktúre.
Hackeri, ktorí v decembri zašifrovali dáta najväčšej kanadskej detskej nemocnice, sa ospravedlnili a ponúkli jej nástroj na dešifrovanie dát.
Ransomvérové útoky na energetické spoločnosti od roku 2018 do roku 2020 vzrástli päťnásobne. A to ešte nebola vojna.
Až 74 percent ransomvérových útokov v minulom roku pochádzalo údajne z Ruska. Ruskí hackeri na výkupnom získali až 400 miliónov dolárov.
Experti odhalili vlnu útokov zneužívajúcich na šírenie malvéru doplnky programu Excel
Americkej firme Kaseya sa údajne podarilo získať univerzálny kľúč, ktorý umožní dešfirovať dáta v stovkách firiem, ktoré sa stali terčom útoku hackerov.
Výkupné vo výške 60 miliónov eur si doposiaľ žiadna hackerská skupina za ransomvérový útok nevypýtala.
Národný bezpečnostný úrad upozorňuje všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a zálohovali svoje systémy proti potenciálnemu útoku.
Hackeri čoraz viac vydierajú svoje obete, ktoré sú za zašifrované dáta ochotné zaplatiť aj miliónové sumy.
Ransomvér, ktorý dokáže zašifrovať dáta, sa už šíri aj cez SMS. Ohrozuje smartfóny a tablety s Androidom. Za dešifrovanie dát žiada výkupné.
Obyvatelia najväčšieho mesta Juhoafrickej republiky boli svedkami ničivej sily malvéru, ktoré ochromil servery dodávateľa elektrickej energie.
Už druhé mesto v štáte Florida sa v priebehu uplynulých týždňov stalo obeťou hackerov, ktorí mu na serveroch zašifrovali dôležité súbory. Vedenie mesta sa rozhodlo zaplatiť obrovské výkupné.
Zraniteľnosť BlueKeep ohrozuje staršie Windowsy. Situácia je tak vážna, že Microsoft vydal záplaty aj pre roky nepodporované systémy.
Spojené štáty majú údajne viacero dôkazov, ktoré potvrdzujú, že za najničivejším ransomvérom sa ukrýva Severná Kórea.
Škodlivé počítačové programy sa v posledných rokoch stávajú vážnou bezpečnostnou hrozbou. Na bezpečnostné incidenty v kyberpriestore sa pripravuje aj Slovensko.
Kvôli vydieračskému malvéru musela elektráren v Černobyle zmeniť monitorovanie radiácie z automatického na manuálne.
Hackerom sa podarilo zašifrovať dáta na viac ako 150 serveroch severokórejskej firmy. Za dešifrovanie žiadajú rekordné výkupné.
EternalRocks je podľa odborníkov ešte väčšou hrozbou ako ransomvér WannaCry, ktorý ochromil státisíce počítačov po celom svete.