Tajomstvo dlhovekosti sa možno skrýva v obyčajnom hrachu či šošovici. Austrálski vedci skúmali stravovacie návyky v 101 krajinách sveta.
Vyzerajú skvele. Musia tak vyzerať, pretože sú na ne upreté oči celého sveta. Preto majú osvedčené triky, ktoré im pomáhajú vyzerať skvele a aj sa tak cítiť.
Je skutočne potrebné v honbe za zdravím meniť zaužívané zvyky a vyberať si nové spôsoby stravovania?
Čoraz viac Slovákov uvažuje o svojom stravovaní a uvedomuje si výhody zvýšeného príjmu rastlinnej stravy. Kým pred rokom boli flexitariáni zastúpení iba v 2,3 %, tento rok je to už 6,2 %.
Vyhýbanie sa živočíšnych pokrmov nie je doménou iba mladej generácie ľudí. Konzumácii výlučne rastlinnej stravy často podľahnú aj seniori.
Konzumácia rastlinnej stravy bohatej na zeleninu, celozrnné výrobky, orechy a strukoviny môže u mužov znížiť riziko rakoviny hrubého čreva a konečníka o viac ako pätinu.
Trendu ochrany životného prostredia sa v poslednej dobe prispôsobujú aj výrobcovia potravín, ktorí hľadajú rastlinné alternatívy k mäsovým výrobkom.
Prečo sa ľudia niekde dožívajú stovky a inde umierajú v skorej starobe?
Až 14 kilogramový rozdiel v hmotnosti môže byť medzi priemerne vysokou ženou, ktorá konzumuje bežnú stravu a vegánkou. Váhový úbytok je v prospech vegánok.
Výlučne rastlinná strava, ktorá sa pripravuje bez výraznej tepelnej úpravy sľubuje svojim fanúšikom rýchle výsledky nielen v zlepšení zdravotného stavu.
Presedlanie na vegánsku stravu môže priniesť úspech v podobe zhodených kilogramov tuku. Rastlinná strava pomáha rýchlejšiemu tráveniu a štartuje metabolizmus.
Existuje univerzálna diéta prospešná pre planétu aj pre zdravie? Experti navrhujú zdvojnásobiť konzumáciu rastlinnej stravy a znížiť spotrebu červeného mäsa.
Nové poznatky: Strava bohatá na sacharidy mala spôsobiť domorodcom z Brazílie už pred tisíckami rokov diery v zuboch.