Po rokoch prudkého nárastu ceny nehnuteľností prvý raz mierne klesli. Napriek tomu je bývanie stále menej dostupné. Prečo?
Nehnuteľnosti na Slovensku, to je taký malý zázrak. Aj keď to už nik nečakal, ich ceny v druhom štvrťroku stúpli medziročne o 25 percent. Prečo?
Za prvý štvrťrok tohto roka išli medziročne ceny nehnuteľností hore o vyše 23 percent. Takýto rast cien nehnuteľností považujú viacerí odborníci za neprimeraný.
Zaobstaranie vlastného bývania je obvykle pre väčšinu ľudí najväčšou životnou investíciou. Čo nesmiete podceniť a na čo všetko si treba pri kúpe dávať pozor?
Do skupiny tých najdrahších nehnuteľností na celej planéte a ašpirujúc na titul najdrahšieho domu Ameriky...
Nové platformy podporili trh nájmu, ktorý vďaka tomu dynamicky napredoval.
Počas tretieho štvrťroka 2021 sa ceny bytov v novostavbách v Bratislave ďalej zvyšovali. Priemerná cena bytu v Bratislave prvýkrát prekonala 250-tisíc eur
Dôvodom je historicky najslabšia ponuka voľných bytov a pokračujúce zdražovanie nehnuteľností.
ĽUBOŠ PAVELKA: Podľa novej štúdie majú najhoršiu perspektívu vlastného bývania spomedzi 20 krajín Európy obyvatelia Srbska, Česka, Slovenska, Rakúska a tiež Izraela.
Otvorenie realitných kancelárií ide ruka v ruke s celkovým uvoľňovaním protipandemických opatrení.
Prvý kvartál tohto roka ukázal opäť pokles cien prenájmov, a to nielen v Bratislave, ale prakticky vo všetkých regiónoch.
Stále rastúce ceny nehnuteľností sú pre slabšie zarábajúcu časť obyvateľstva Bratislavy ťažko prekonateľnou prekážkou.
Kúpa nehnuteľnosti je ako IV. dôchodkový pilier, je to investícia na dlhé obdobie. Nečakajme pád cien bytov, znehodnotil by naše úspory, tvrdí majiteľ realitnej kancelárie Martin Čapo.
Rast cien sa spomaľoval, avšak celoročne vzrástli ceny nových nehnuteľností v Bratislave o viac ako 11 percent.
Ani v jednom okrese nie je cena dvojizbového bytu nižšia ako 1 500 eur na meter štvorcový. Inak to nebude ani tento rok a nehnuteľnosti ešte zdražejú.
Realitný rezidenčný trh rastie a to nielen napriek, ale čiastočne aj vďaka koronakríze, tvrdí analytik.
Rok 2020 sa vyznačoval rekordným rastom cien bytov a rekreačných nehnuteľností.
Aj keď sa čakalo, že koronakríza ceny nehnuteľností trochu zreálni, v druhom kvartáli vzrástli medziročne o vyše 11 percent. Prečo? Pozrite si 50. epizódu relácie Ide o peniaze.
Budova využije internet vecí na to, aby prostredníctvom senzorov riadila chladenie, vykurovanie či osvetlenie alebo mala informácie o koncentrácii ľudí.
ZDENKA KOLLÁROVÁ: Drahé a ešte drahšie. Takéto zdražovanie domov a bytov tu bolo naposledy v roku 2007. A hoci o prasknutí realitnej bubliny sa hovorí dlho, ceny nie a nie sa zastaviť.