Po neúspešnom referende proti homosexuálom kandidujú členovia Aliancie za rodinu do parlamentu. Zaviazali sa porušovať slovenské záväzky voči ľudskoprávnym hodnotám.
JAROSLAV HOCHEL: Spomínate si ešte na februárové referendum, v ktorom sa skupina občanov snažila obmedziť ľudské práva inej skupiny občanov?
FRANTIŠEK HRUŠKA: Tieto dva prívlastky pochádzajú od dvoch pánov, ktorí sa na súčasné podoby lásky dívajú ako sociológovia. Aké sú súčasné podoby lásky?
Každoročný pochod za zrovnoprávnenie LGBTI ľudí s názvom Dúhový PRIDE tento rok nebude, organizátori ho presúvajú na budúci rok.
Každoročný pochod ulicami Bratislavy za práva ľudí s neheterosexuálnou orientáciou (tzv. LGBTI komunity), sa tento rok neuskutoční.
MARIÁN REPA: Ten, kto si slobodu slova mýli so šírením nenávisti, mal by za svoje výroky niesť zodpovednosť.
HANA FÁBRY: Februárové referendum okrem iných zaujímavostí vyplavilo na povrch jednu dobrú a jednu zlú správu.
RVR preverí, či v prípade omše odvysielanej na Dvojke 28.12. nebol porušený zákaz znevažovať, či hanobiť na základe politického či iného zmýšľania.
VILIAM FIGUSCH: Poľský Sejm nedávno debatoval o ratifikácii Dohovoru Rady Európy o predchádzaní a boji proti násiliu na ženách a proti domácemu násiliu.
JÁN FIGEĽ: Rád by som reagoval na niektoré nepresné a skresľujúce tvrdenia, ktoré boli uverejnené v komentári Martina Krna v Pravde 18. 2.
PETER JAVŮREK: Ak si myslíte, že Aliancia za rodinu bola len nejaká kométa, ktorá jednorazovo zapálila oblohu svojím neplatným referendom a teraz jej obraz pomaly bledne, ste na omyle.
IVAN CHARVÁT: Pokiaľ ide o vazalskú zmluvu so Svätou stolicou, najviac rezonujú otázky financovania cirkví, prienik náboženskej výchovy do štátnych škôl a pôsobenie cirkvi v ozbrojených zložkách.
Výsostné postavenie katolíckej cirkvi znemožňuje odstrihnúť ju od štátnych dotácií. Chráni ju Vatikánska zmluva, ktorú Slovensko podpísalo za prvej Dzurindovej vlády.
OLIVER BAKOŠ: Väčšinu spoluobčanov potešilo, že vo svete teraz dochádza k jeho nepretržitému zlepšovaniu.
Sociologička Zuzana Kusá si myslí, že témy, ktoré prinieslo referendum o rodine, si vyžadujú hlbšiu diskusiu. Médiá však o ňu nemajú záujem.
MARTIN KRNO: Možno sa raz bude 18. február 2015 považovať za významný historický medzník Slovenska na ceste k modernému demokratickému štátu.
Vláda podľa Jána Figeľa nereflektuje hlasy takmer milióna občanov, ktorí prišli na referendum a z nich viac ako 90 % kladne odpovedalo na všetky otázky.
JAN HUDEČEK: Príkladom tohto porekadla je náš pán prezident. Akýže to má štáb poradcov, keď ho nevedia varovať pred následkami neuváženého konania?
TIBOR GRÉK: Referendum vyhlásené hlavou štátu nerozdelilo iba spoločnosť, ale aj manželov Kiskovcov.
VINCENT TÓTH: Naozaj sme takí bohatí, že môžeme pre nepodarené referendum vyhodiť vyše šesť miliónov eur len tak von oknom?!