Ženské telo je jedna veľká záhada. Jedným z najnovších zistení, je fakt, že ženské telo potrebuje viac spánku ako mužské. Prečo je to tak a čo sa stane ženám, ak spávajú menej?
Dobrý spánok dokáže zlepšiť výkon mozgu a posilňuje imunitu. Má tiež vplyv na naše emócie a sociálnu interakciu.
Pribúdajúce roky nikto nezastaví, ale môžete zmeniť to, ako budete na okolie pôsobiť. Niekto vyzerá na svoj vek omnoho staršie, no ide to aj inak.
Ako každé ročné obdobie, aj zima so sebou prináša nielen radosti, ale aj nástrahy. Má byť obdobím upokojenia a regenerácie síl, čo ale neznamená záhaľku. Ako byť fyzicky aj psychicky vo forme aj vo vyššom veku?
Mozog je nesporne najnenahraditeľnejšou výbavou ľudského tela. Pritom jeho kondícii nevenujeme veľa pozornosti. Naopak, v niektorých prípadoch mu dokonca škodíme.
Pokiaľ sa neviete dostať do formy, zbystrite pozornosť. Viac energie a elánu do života môže priniesť aj prečistenie organizmu, ktoré sa tradične spája s jarným obdobím.
Vaša váha ide stále nahor, alebo minimálne neklesá. A to máte pocit, že sa snažíte zubami aj nechtami. Akoby ste priberali aj z vody.
Štúdie ukazujú, že ľudia spávajú neustále menej. Pre dospelého človeka je ideálny počet prespaných hodín na úrovni 7 – 8. Avšak čoraz viac ľudí spáva pod touto hranicou.
Najnovšie štúdie presviedčajú, že dať si „šlofíka“ nie je prejavom lenivosti, ale skôr nevyhnutnou súčasťou regenerácie.
Ak sa nesprávnej skladbe potravy pridajú ďalšie negatíva moderného životného štýlu, trpí aj pečeň.
Prehnali ste to s intenzitou počas tréningu a teraz telo reaguje svalovou horúčkou? To ešte neznamená, že máte celý deň preležať v posteli, nie je to choroba.
Môže ísť o obyčajné nachladnutie alebo virózu, no aj tie vedia znepríjemniť dni aj týždne. Ak si chcete skrátiť pobyt v posteli, je na mieste oprášiť recepty starej matere.
To, že zvieratá sú schopné výnimočnej regenerácie, vieme. Biológovia ale teraz popísali tvory, ktoré sú v regenerácii skutočnými majstrami.
Nielen s infekciami a vírusmi v našom tele si dokáže poradiť zázvor, ktorý sa za posledné roky zaradil k "zázračným pomocníkom".
Imunitný systém a obranyschopnosť proti vírusom a baktériám ovplyvňujú rôzne faktory vrátane fyzickej aktivity.
Zbavovanie sa toxínov, pocitu únavy či nadbytočných kilogramov ide o čosi lepšie pri pravidelnej očiste organizmu.
Pľúca fajčiarov nie sú poškodené naveky. Keď človek prestane s fajčením, zdravé bunky môžu nahradiť tie náchylné k rakovine.
Aby ste nemuseli so strachom pozerať do zrkadla, majte po 40-ke na pamäti zopár dobrých tipov.
Dlhý spánok nezaručí zdravý život. Vedci varujú, že pokiaľ nočný odpočinok presiahne viac ako desať hodín, nastávajú zdravotné problémy.
Ľudia, ktorí spia príliš málo, spúšťajú v tele reťazovú reakciu, ktorá môže mať vážne následky.