Slovensko má spomedzi krajín OECD najväčší podiel pracovných miest, ktoré v budúcnosti môžu vykonávať roboty.
Robota menom Cimon, o niečo väčšieho než basketbalová lopta, vyslalo do vesmíru Nemecké centrum pre letectvo a kozmonautiku.
Vyplýva to z výsledkov reprezentatívneho prieskumu Inštitútu pre verejné otázky (IVO), ktoré predstavil analytik Marián Velšic.
Robotická žena Sophia získala ako prvý robot na svete štátne občianstvo. Udelila jej ho Saudská Arábia. Nemusí byť ani zahalená. Získala tak väčšie práva ako miestne ženy.
Trápite sa so skladaním nakúpeného nábytku? Robot dokázal zložiť stoličku z Ikey rýchlejšie než väčšina ľudí.
Jedenásť minút premýšľať, deväť minút skladal. Singapurským vedcom sa podarilo vyvinúť robota, ktorý zložil stoličku Ikea.
LG na veľtrhu CES v Las Vegas predstavilo robota Cloi, ktorý ale odmietol spolupracovať a firma tak útržila hanbu a posmešky.
Najbežnejším príkladom toho, ako roboty a automatika menia každodenný život, sú zrejme autonómne vozidlá bez šoféra.
Ťažkú manuálnu robotu môžu aj na Slovensku už o dvadsať rokov vykonávať len stroje.
Petr Čech aj vo svojich 35 rokoch stále patrí medzi svetovú brankársku špičku. Pozrite si, ako si vylepšuje reflexy.
Zber ovocia v rozľahlých sadoch v štáte Washington vyžaduje každoročne tisíce pracovníkov.
Nemusí trvať dlho a partner či partnerka vás môže v posteli vymeniť za robota. Aspoň v to dúfa niekoľko firiem.
Rusko, ktoré plánuje v roku 2021 vyslať do vesmíru robota podobného človeku, naučilo "vesmírneho robota Fiodora" strieľať do terčov oboma rukami.
Americký prevádzkovateľ taxislužby Uber Technologies v pondelok obnovil prevádzku svojich autonómnych automobilov, ktorú pozastavil v reakcii na piatkovú nehodu.
Donald Trump dáva Mexiku a Číne za vinu, že Američanom berú milióny pracovných miest. Skôr by ale mal kritizovať roboty.
Chcete si vyskúšať chirurgického robota a stať sa aspoň na chvíľu lekárom? Umožní vám to banskobystrická Rooseveltova nemocnica.
Súboj o pracovné miesta so strojmi začína gradovať. Mnohé pozície začínajú čoraz častejšie obsadzovať mašiny schopné zastať ľudskú prácu.
Čína plánuje umiestniť viac robotov do svojich tovární a do roku 2020 chce patriť medzi desať krajín s najväčšou automatizáciou priemyslu.
Ruben si vo svojich siedmich rokoch už vie zmerať glykémiu a vypočítať, koľko sacharidov má pohár mlieka. To všetko dokáže vďaka svojmu novému priateľovi, robotovi.
Rozhovor s českým expertom na robotiku Matějom Hoffmannom, ktorý v Talianskom inštitúte technológií pracuje na projekte, ktorý má roboty spraviť bezpečnejšími.