Roboty v podobe hada, pavúka alebo gule. Niektoré z nich predstavili slovenskí vedci na konferencii v Smoleniciach.
Vedci na univerzitách v USA a v Holandsku pracujú na technológii, ktorá dá umelej inteligencii nový rozmer. Roboty pochopia správanie ľudí.
Robot s úsmevom v podobe svietiacej LED žiarovky putoval cez leto stopom naprieč Kanadou v rámci experimentu na tému, aká je interakcia medzi ľuďmi a ich mechanickými náprotivkami.
"Sformujete tvar hviezdice," vyšle výskumník z počítača príkaz 1 024 malým robotom, ktorí postupne vytvoria formáciu v tvare päťcípej hviezdy.
Vzory origami a ploché materiály umožnili vedcom vytvoriť skutočných transformerov. Z plochého tvaru sa dokážu samy poskladať a odísť a aj meniť smer.
Robot nepoužíva digitálnu tlačiarenskú techniku, ale brko a čierny atrament, a kopíruje techniku ľudského písania.
Roboty majú silikónovú kožu a umelú svalovinu. Pri hovorení pohybujú ružovými perami, pokyvujú hlavou, žmurkajú alebo krčia obočím.
Starý kontinent by ma staviť na robotiku, ktorá by podľa Európskej komisie mohla vytvoriť až 240-tisíc pracovných miest. Členské štáty pokrývajú 32 percent svetového trhu s robotmi.
Robota s názvom Pepper, ktorý vraj dokáže porozumieť ľudským emóciám a citom, začne v zime predávať japonská telekomunikačná spoločnosť SoftBank.
Pozbierajú žuvačky, povysávajú podlahu, dotiahnu skrutky či dohliadnu na deti. Moderné roboty už nie sú "neohrabané" stroje, schopné jediného pohybu.